Україна переходить на смарт-мобілізацію: що це значить і як буде працювати

Подати заявку на мобілізацію можна буде у два кліки

Катерина Черногоренко
Катерина Черногоренко розповіла про цифровий розвиток, цифрові трансформації і цифровізацію української армії

Україна планує впровадити "смарт-мобілізацію", яка стане частиною комплексної системи призову до Збройних сил України. Вона дасть змогу подати заяву на мобілізацію всього у два кліки. В умовах, коли ЗСУ є найбільшим роботодавцем країни, ця система дасть змогу залучити до війська найбільш вмотивованих фахівців із тилу.

Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в інтерв'ю АрміяInform. За її словами, суть рекрутингового підходу полягає в тому, що людина, розуміючи весь свій маршрут у війську й маючи можливість його контролювати шляхом власного вибору, позбавляє необхідності в електронних повістках. Цей метод робить процес більш прозорим, гнучким і прийнятним для людей, які хочуть служити.

"ЗСУ наразі - це найбільший працедавець у країні. І він може боротися за найкращих людей із цивільного життя. І тоді ми станемо ще швидшими і ще технологічнішими. Тому наш наступний етап - це можливість у два кліки подати заявку на мобілізацію: "Я хочу стати оператором дронів", "Я хочу стати артилеристом. Я вважаю, що людина має мати можливість мобілізуватися або підписати контракт саме до такого командира, якому він чи вона довіряє. Це — цільовий рекрутинг", - сказала вона.

Черногоренко також повідомила, що після запуску кабінету військовозобов’язаного автоматизується послуга УБД - тепер це буде подача заявки в декілька кліків та отримання електронного документа в застосунку "Армія+". Це мобільний додаток, який допоможе військовослужбовцям позбутися паперових звітів та журналів. Завдяки цьому додатку вся необхідна інформація буде доступна у цифровому форматі.

Вона зазначила, що "Армія+" має стати центральним продуктом цифровізації. Сюди ж має підтягуватися медична картка, зарплата — все, що є екосистемою для військовослужбовця. Процес складний, але важливий військових.

"Бороти українську паперову армію — складно. Тому що це історія про процес, звички, традиційні підходи. Армія — це достатньо великий організм, тому зміни складно впроваджувати. Але ми до цього йдемо", - наголосила заступниця міністра оборони.

Цифровізація української армії

У лютому 2024-го року Міноборони анонсувало застосунок для військовослужбовців "Армія+". Коментуючи необхідність його застосування, у міністерстві пояснюють це прагненням позбавити військових надмірної паперової роботи. Це крок до діджиталізації відповідної документації, необхідної для функціонування військових підрозділів. За словами Чорногоренко, завдяки цьому додатку вся необхідна інформація буде доступна у цифровому форматі. Планується, що застосунок тестуватимуть у травні, а влітку запустять бета-версію.

2 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон №10062 про електронний кабінет військовозобов'язаного. Це дасть змогу прискорити збір, опрацювання та використання військових даних, а також переведе всі послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат. За цим законом ДПС, Мін'юст та МВС передаватимуть особисті дані про військовозобов’язаних до е-Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Нагадаємо, чоловіки, яким виповнилося 25 років та більше, мають з'явитися у військкомати, щоб пройти медкомісію та стати на облік. Це зв'язано зі зменшенням призовного віку з 27 до 25 років. Вже наступного тижня, з 10 по 11 квітня, Верховна Рада України планує розглянути у другому читанні законопроект, спрямований на посилення мобілізаційних заходів. Всього депутати розглянуть три ключові питання щодо мобілізації. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube