В Україні 17% чоловіків та 21% жінок вважають рівень мобілізації занадто високим
Українці активно висловлюють свої думки щодо поточного рівня мобілізації в країні, який визначається як один з ключових аспектів національної безпеки та обороноздатності. Соціологічне опитування, проведене Соціологічною групою "Рейтинг", розкрило значні відмінності в оцінці цього показника серед різних вікових груп, регіонів та за статтю. Однак, судячи з результатів опитування, українці старше 60 років більше за всіх інших вважають рівень мобілізації в Україні недостатнім (51% опитаних), тоді як у середньому цієї оцінки дотримуються 35-36% респондентів.
За результатами опитування, яке здійснювалося через телефонні інтерв'ю, 19% респондентів вважають, що рівень мобілізації в країні є занадто високим. 30% вважають його оптимальним, 36% - недостатнім, 15% зазначили, що важко відповісти або відмовилися від відповіді.
На регіональному рівні дещо інші показники. Відтак, на Заході країни 24% респондентів вважають рівень мобілізації занадто високим, на Сході - такої думки 22%, на Півдні - 19%, а в Центрі - 15%. Оптимальним рівень мобілізації вважають відповідно 29%, 28%, 33% і 30% жителів цих регіонів. Більше всього - на півдні України.
Найбільш знаковими є вікові розбіжності в оцінці рівня мобілізації. Так, серед осіб віком 18-19 років, 29% вважають рівень мобілізації занадто високим, тоді як у групі 60+ років цей показник становить лише 10%. І, навпаки, серед цієї групи найбільш високим є показник тих, хто вважає рівень мобілізації в країні недостатнім (51%).
Щодо статевих розбіжностей, то 17% чоловіків та 21% жінок вважають рівень мобілізації занадто високим. Більшість опитаних чоловіків вважає рівень мобілізації недостатнім (36%). Серед жінок так думає майже такий саме відсоток респондентів (35%).
Українці визначилися з можливими діями, які б могли зробити, аби пришвидшити перемогу над диктатором РФ Володимиром Путіним, який розв'язав загарбницьку війну проти України. Опитування дослідницької соціологічної групи "Рейтинг" виявило, що більшість респондентів ладні економити на комунальних послугах (41% опитуваних). Також українці ладні платити більше податків із зарплати (35%).
37% українців вважають, що війна з Росією закінчиться протягом найближчих двох років. Таку думку висловлюють громадяни усіх вікових категорій та з усіх регіонів. Ще менше людей вважають, що на завершення війни потрібно менше року (26%), а інші називають більш тривалі терміни.
Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного 17−21 лютого 2024 року українською соціологічною групою Рейтинг від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI). У ньому взяли участь близько 2 тисяч українців.
Також більшість українців хотіла б побачити на майбутніх виборах в Україні нові політичні партії. За це виступають 51% респондентів. З одного боку, результати дослідження явно демонструють попит на "свіжу кров", тож за ідеєю старі політичні фігури мають бути відкинуті. Однак насправді все не так просто, як у коментарі Інформатору розповів політолог Володимир Фесенко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.