«Я сказав Путіну: "Якщо ти увійдеш в Україну, я розбомблю до біса Москву. Кажу тобі - у мене не буде вибору". А він такий: "Не вірю тобі". А я йому: "Ще як". Він знову: "Не вірю". Але правда в тому, що він повірив мені... ну, на 10%»
Пісня в стилі поп, в стилі Wellboy, про простого виходця з села, який зіштовхується з невзаємним коханням. Трек вийшов легким і водночас драматичним через свій текст. Хотілося зробити так, щоб під цей трек люди покачували головою, танцювали і ставилися до життя простіше. Адже нас таких багато - вихідців з села.
"Інформатор" прогнозує, що згодом, можливо, мобілізовувати почнуть і 18-річних
У вівторок, 2 квітня, президент України Володимир Зеленський підписав указ про зниження мобілізаційного віку. Відтепер до армії призиватимуть чоловіків від 25 років. Однак згодом ця цифра може стати нижчою - аж до 18 років.
Такий прогноз зробив "Інформатор" в нашому матеріалі під назвою "Воювати дітьми: хто правий щодо мобілізаційного віку". В ньому ми розповідали, чому, скоріше за все, згодом Україні доведеться мобілізовувати все більш молодих людей.
Підписанню законопроєкту стосовно зниження віку призову до лав ЗСУ передувала досить гостра та жвава політична дискусія. Сам Зеленський, нагадаємо, під час підсумкової конференції двох років війни 25 лютого казав, що він підпише документ, коли це буде необхідно. При цьому Рада ухвалила закон ще 30 травня 2023-го.
І ось закон підписаний. Окремі комітети - як-от комітет з питань нацбезпеки та оборони - від самого початку відхилили цей момент під час розгляду змін до законодавства.
Однак "Інформатор" ще раніше прогнозував: вік призову буде знижений. При цьому, якщо війна продовжиться, мобілізовані ставатимуть ще молодшими, а зрештою, можливо, ця цифра досягне 18 років.
Справа тут навіть не у втратах, як це стверджують російські пропагандисти. Просто призов молодих є більш економічно вигідним для держави - на відміну від мобілізації зрілих чоловіків, батьків сімейств та годувальників цілих родин. Також це значно ефективніше саме у військовому сенсі.
"Молоді люди мають перевагу над "стариками" майже по всім критеріям, за якими оцінюють солдата у бою. А саме: фізична підготовка, стан здоров'я, здатність навчатися та опановувати нове, швидкість реакції, лабільність та адаптивність психіки", - писав у своєму матеріалі "Інформатор".
Наразі середній вік військовослужбовця ЗСУ - приблизно 45 років. Це взагалі "невійськовий" вік у більшості західних армій. Принаймні, 45-річні штурмовики, десантники чи ССО-шники - для тих же американців це виглядає наче якийсь нонсенс. А отже, ймовірно, слід очікувати подальше зниження призовного віку в Україні за якийсь час.
Нагадаємо, сьогодні голова держави підписав законопроєкт про зниження мобілізаційного віку. Відтепер до армії зможуть забирати чоловіків від 25 років - раніше ця цифра становила 27 років. Також Зеленський підписав закон про створення електронного кабінету призовника. Нарешті, третій підписаний сьогодні законопроєкт стосується скасування терміну "обмежено придатний". Всі чоловіки, які мають такий висновок комісії з ТЦК, мають протягом 9 місяців пройти ВЛК заново та отримати статус "придатного" або ж "непридатного".
Раніше американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем закликав українську владу знизити нижній поріг мобілізації. Зокрема, він пропонував відправляти на фронт людей молодше 25 років. "Інформатор" також розповідав, що таке електронний кабінет призовника та як він діятиме.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.