Є кілька умов, за яких Росії буде дозволено взяти участь у другому Саміті миру
Попри те, що перший Глобальний саміт миру ще навіть не почався, Україна вже заздалегідь готується до проведення наступного саміту. Перший саміт у Бюргенштоці буде фактично інавгураційним, "пристрілочним", а на другому вже почнеться робота, виходячи з результатів першого. І на другому саміті може бути присутньою Росія – за деяких умов.
Про це сказав заступник глави Офісу президента Ігор Жовква в ефірі Національного телемарафону. Він зазначив, що під час першого саміту учасники фактично розроблять дорожню карту, а от вже потім можна буде реалізовувати плани та терпіти участь Росії.
"На цьому саміті миру ми говоритимемо вже за результатами першого саміту і за результатами дорожньої карти про те, яким чином говорити про мир в Україні... Якщо країни, які поділяють спільний план, розроблений Україною та союзниками, будуть готові доносити це до країни-агресора, і вона не диктуватиме своїх умов, а слухатиме співтовариство", – зазначив Жовква.
На майбутньому саміті миру у Швейцарії можуть прийняти заяву, яка підкреслить необхідність участі "усіх сторін" у мирному процесі. Учасники саміту можуть дійти згоди щодо майбутніх мирних переговорів. Вони розпочнуться після досягнення домовленостей щодо ядерної безпеки, продовольчої безпеки, а також повернення військовополонених і викрадених дітей. Саме ці три питання будуть головними для обговорення.
Також днями президентка Швейцарії Віола Амхерд заявила, що не виключає можливості проведення конференції з Росією після саміту. Вона також підкреслила, що Швейцарія не повинна покладатися лише на своїх сусідів та НАТО в питаннях оборони, і закликала до перегляду політики нейтралітету країни.
Нагадаємо, Глобальний саміт миру пройде з 15 по 16 червня на швейцарському курорті Бюргеншток. На зустріч було запрошено делегації понад 160 країн, але прибуло тільки 92 запрошених країни та 8 організацій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.