Китай перед Самітом миру в Швейцарії просуває свій "мирний план": у Reuters розповіли, як Пекін підіграє Росії

Замість того, аби доєднатися до західної ініціативи, Пекін просуває свій «мирний план» серед країн Глобального Півдня, однак наразі успіхи є доволі скромними

Саміт миру
КНР провела велику дипломатичну роботу, аби допомогти Кремлю

Західні дипломати повідомляють, що Китай не лише сам відмовився від участі в Глобальному саміті миру, який має відбутися 15–16 червня у Швейцарії, але й тисне на молодших партнерів, аби вони доєдналися до бойкоту. Натомість Пекін лобіює свій «мирний план», у якому росіяни з агресора перетворюються на одну зі сторін «конфлікту». Але якщо кількість учасників західної ініціативи за деякими підрахунками наближається до 90, то за словами китайського міністра МЗС Ван Ї, 45 країн висловили підтримку «мирному плану» Пекіну, з них понад 20 або приєдналися, або «серйозно розглядають» його.

Як повідомляє Reuters з посиланням на джерела серед західних дипломатів, представник Пекіна з питань Євразії Лі Хуей у травні відвідав Туреччину, Бразилію, Єгипет, Саудівську Аравію та Об’єднані Арабські Емірати та зустрівся з представниками інших країн, що розвиваються, у їхніх посольствах у Пекіні. Під час зустрічей він намагався переконати, що Глобальний мирний саміт не матиме результату, оскільки там не буде Росії, а також, нібито, це подовжить війну.

Китай намагається переконати країни, що розвиваються, приєднатися до мирного плану з шести пунктів, який він розробив з Бразилією минулого місяця, пише Reuters. Пропозиція закликає до скликання міжнародної мирної конференції, «проведеної в потрібний час, визнаної як Росією, так і Україною, з участю всіх сторін, а також справедливим обговоренням усіх мирних планів».

Видання зазначає, що хоч на позір Пекін декларує нейтралітет, фактично він грає в тандемі з Росією. Кремль наразі ставить за мету зламати ініціативу України на міжнародній арені.

Глобальний саміт миру

На початку червня, під час азійського безпекового форуму «Діалоги Шангрі-Ла», президент України Володимир Зеленський жорстко розкритикував Китай за спробу саботувати мирний саміт у Швейцарії. Китай одразу заперечив цей факт.

Захід та Україна доклали багато зусиль, аби залучити якомога більше країн Глобального Півдня, зокрема Китай. Задля забезпечення широкої участі підсумкове комюніке саміту кілька разів коригували, аби воно не викликало опору. Зрештою виникли побоювання, що спільне рішення учасників зустрічі може зіграти якраз на користь РФ. 13 червня з’ясувалося, що скандальні поправки вилучили й тепер фінальне комюніке набагато більше відповідає інтересам України.

Водночас за кілька днів до саміту кількість учасників зменшилася з раніше заявлених 93 до 78. Усього запрошували до участі 160 держав. Ще на саміті «Діалоги Шангрі-Ла» Зеленський говорив про 107 країн

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube