Ці правки ще можуть бути винесені на голосування в сесійній залі під час розгляду законопроєкту в другому читанні
Верховна рада продовжує розгляд гучного закону про посилення мобілізації, до якого було подано понад 4 тисячі поправок. Комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки відхилив поправки, які стосуються бронювання військовозобов'язаних, що отримують певну зарплату і платять податки. Йдеться про відстрочку для працівників, які отримують офіційну зарплату понад 35 тисяч гривень.
Про це розповів нардеп від "Слуги народу", член профільного комітету Ігор Копитін в коментарі LIGA.net. Обговорення поправок про введення так званого бронювання за гроші відбулося 25 березня.
За словами нардепа, при обговоренні закону мали місце пропозиції щодо бронювання тих, хто отримує певну зарплату і сплачує податки, але ці пропозиції було відхилено "навіть без обговорення", оскільки такі правки могли б запровадити принцип "війна для бідних".
"Метою законопроєкту є встановлення соціально справедливої мобілізації. Фактичною суттю таких правок став би принцип "війна для бідних". А це неприпустимо", - заявив Копитін.
Він припустив, що ці правки ще можуть бути винесені на голосування в сесійній залі під час розгляду законопроєкту в другому читанні, так як в оборонному комітеті парламенту проходить тільки попередній розгляд.
Нагадаємо, в рамках цього закону, Кабмін планував привʼязати бронювання від мобілізації до рівня заробітної плати. Зокрема, можливість отримати бронювання могли ті військовозобов'язані, які заробляють від 35 тисяч грн та айтівці-резиденти "Дія.City". Забронювати планували й працівників з оборонно-промислового комплексу та бізнесу. Опрацьовувалося два різні підходи до критеріїв для “економічного бронювання” від мобілізації: або це податки з зарплати в щонайменше 30-35 тис. грн, або 20 тис. грн доплати за працівника щомісяця.
Водночас у Федерації роботодавців зауважили, що обидві названі суми – і зарплата в 35 тис. грн, і 20 тис. грн збір з роботодавця – недосяжні для більшості їхніх членів. Члени ФРУ готові платити за бронь близько 6 тис. грн на місяць за працівника. Запровадження нових підходів до бронювання працівників від мобілізації, пов’язаних з розміром зарплат або доплатами від роботодавців, підривають принцип справедливості, бо “бідні на будуть воювати за багатих”, вважає голова парламентського Комітету з питання фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Наприкінці січня Кабмін вніс до Верховної ради законопроєкт про мобілізацію, яким пропонується змінити порядок її проведення. Документ зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді. Ймовірно, він буде значно відрізнятися від першого варіанту. Усього до законопроєкту було подано понад 4 тисячі поправок. Законопроєкт вже пройшов перше читання, і зараз парламент розглядає правки.
Очікується, що у другому читанні закон буде підтриманий, а після його опублікування на початку квітня він набуде чинності вже в травні. З урахуванням великої кількості внесених правок наразі немає чіткого уявлення, який буде остаточний текст закону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.