Кабмін планує привʼязати бронь від мобілізації до рівня зарплати: які треба мати доходи, щоб не потрапити на фронт

Читать на русском

Кабмін хоче давати бронь від мобілізації українцям, які офіційно заробляють від 35 тисяч гривень та сплачують певну суму податків, повідомляє нардеп

Читать на русском
Мобілізація в Україні
Бронювання під мобілізації торкнеться працівників декількох сфер та тих, хто заробляє від 35 тисяч грн

Кабмін хоче давати бронь від мобілізації українцям, які офіційно заробляють від 35 тисяч гривень та сплачують певну суму податків, повідомляє нардеп

Кабінет міністрів України планує привʼязати бронювання від мобілізації до рівня заробітної плати. Зокрема, можливість отримати бронювання будуть мати ті військовозобов'язані, які заробляють від 35 тисяч грн та айтівці-резиденти "Дія.City". Забронювати планують й працівників з оборонно-промислового комплексу та бізнесу.

Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко. За його словами, плануються забронювати всіх:

  • чиновників категорії А (вищий корпус держслужби, так звані "перші" керівники - ред.);
  • робітників підприємств, установ і організацій оборонно-промислового комплексу, постачальників для ЗСУ;
  • робітників поліції.

Також бронювання під мобілізації торкнеться бізнесу. У цій сфері в армію не забиратимуть працівників паливно-енергетичного комплексу та операторів зв'язку.

Також в Кабміні під час бронювання від мобілізації планують відштовхуватись від рівня заробітної плати українців. Можливість для бронювання матимуть ті, хто:

  • отримує зарплату від 35 тисяч грн;
  • сплачує ПДФО ≥ (більше або рівно - ред.) 6,3 тисячі грн, і ЄСВ ≥ 7,7 тисячі грн;
  • айтівці, а саме резиденти "Дія.City" за умови сплати ПДФО ≥ 6,3 тисячі грн.

"Подібне за змістом рішення вже виносилось на обговорення з Офісу президента місяць тому. Але тоді його завернули саме через критику норми про зарплату від 35 000 грн. В такому вигляді підхід можна назвати соціальним дарвінізмом. За цією логікою: чиновники та багатії не мають ризикувати життям", - прокоментував ці норми Гончаренко.

Бронювання від мобілізації в Україні

В Україні для окремих категорій населення діє бронювання від призову до лав ЗСУ. Йдеться про тимчасову відстрочку від мобілізації на період до шести місяців. Вона, згідно з постановою Кабміну, надається "ключовим працівникам підприємства, компанії, установи чи організації, які працюють у компаніях і є критично важливими для забезпечення їх стабільного функціонування".

4 березня під час пресконференції прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів наразі працює над зміною підходів до бронювання працівників від мобілізації. Він заявив, що вирішальними критеріями для отримання броні мають стати середня зарплатня та кількість сплачених робітником податків. Також братимуть до уваги вплив підприємства на економіку.

Зараз пріоритет при бронюванні зберігають стратегічні для економіки підприємства. Однак додаткові можливості отримають компанії, які активно наповнюють державний бюджет. Голова уряду пояснив, що зміни у бронюванні потрібні, тому що держава покладається виключно на власні надходження для утримання армії. На одного військового приходиться десь вісім працюючих людей, які його утримують. Наразі бронь мають близько 700 тисяч українських чоловіків.

Раніше повідомлялося, що влада розглядає декілька моделей бронювання. Або це податки з зарплати від 30 до 35 тисяч гривень, або 20 тисяч гривень доплати за працівника щомісяця. Ідея полягає в тому, щоб підприємства могли забронювати своїх працівників в обмін на певну суму податків, сплачених у бюджет.

Наслідки такого "економічного бронювання" можуть бути різними. Деякі експерти припускають, що, грубо кажучи, "бідні підуть воювати, а багаті відкупляться". Втім, є й інші думки з цього приводу, які можна прочитати в матеріалі "Інформатора".

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

В мережі активно обговорюється можливість появи "Вугледарського котла". Цікаво, що зазвичай про подібні ситуації говорили після їх виникнення, коли вже нічого не можна було змінити. Але чи можливий зараз такий ризик на найбільш небезпечних напрямках фронту? Про це розповість політолог Андрій Золотарьов. Приєднуйтесь до обговорення.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.