Мобілізації з 18 років в Україні не буде: у Раді відхилили скандальну поправку після реакції Лубінця

Читать на русском

Мобілізаційний законопроєкт позбавився правки, яка б дозволила мобілізацію з 18 років

Читать на русском
Мобілізація
Профільний комітет відхилив поправку

Мобілізаційний законопроєкт позбавився правки, яка б дозволила мобілізацію з 18 років

Профільний комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони відхилив поправку до законопроєкту про мобілізацію, яка теоретично дозволяла мобілізовувати людей з 18 років. Цю поправку сильно критикували. Тому в фінальній версії документа її вже не буде.

Як написав народний депутат Олексій Гончаренко, правку, яка могла відкрити можливість примусової мобілізації після досягнення людиною 18 років, відхилили. Це підтвердив народний депутат Сергій Демченко, зазначивши, що опція мобілізація діє тільки для тих, хто вже є повнолітнім, закінчив університет та отримав базовий військовий вишкіл.

Уповноважений з прав людини в Україні Дмитро Лубінець раніше також не підтримав правку, яка дозволила б мобілізувати українців після 18 років. Щоправда, омбудсмен зазначив, що у запропонованій редакції документа він цієї правки вже не побачив. Проте якщо вона там з'явиться, він виступить проти.

"Щодо мобілізації 18-річних хлопчиків в Україні. Я скажу відверто, що категорично виступатиму проти, але в запропонованій редакції я такої норми не бачу. Можливо було якась правка депутата. Побачимо остаточну редакцію, тоді публічно заявлятимемо свою позицію", – сказав Лубинець.

"Під рушницю" з 18 років

Нещодавно колишній спікер Верховної Ради та нардеп Дмитро Разумков повідомив, що у новій версії законопроєкту про мобілізацію є норма, яка в теорії дозволяє мобілізувати людину після досягнення 18 років. Норма була прописана таким чином, що за умови постановки 18-річної особи на військовий облік та наявності у неї базової військової підготовки людину могли мобілізувати вже у 19 років.

Втім, в Україні ще минулого року обговорювали зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників до 25 років (раніше було до 27 років). Цей законопроєкт напрацьовувався ще за ексміністра оборони Резнікова. Наразі нова версія законопроєкту щодо посилення мобілізації, що має понад 4 тисячі правок, продовжує проходження розгляду у комітетах. 7 лютого законопроєкт проголосували в першому читанні, зараз його готують до другого читання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.