Депутат Железняк упевнений, що новий закон про мобілізацію запрацює не раніше травня
Нардеп Ярослав Железняк каже, що до нового законопроєкту про мобілізацію вже подано майже 4300 правок. Депутат нарікає на законодавчий спам. Однак каже, що закон буде ухвалений вже в травні.
Про це Железняк розповів у своєму Telegram. За його словами, законопроєкт запрацює приблизно в травні.
За словами Железняка, комітету з питань нацбезпеки надіслали понад 4269 правок. Профільний комітет розглядатиме їх наступного тижня.
Наразі Верховна Рада врахувала 1976 правок. Це 45% від усього, що було подано.
"Але взагалі то, що я говорив - багато правок від різних авторів, але однакових по змісту. Умовно по аспірантам прибрати текст першого читання подало декілька десятків депутатів. Якщо одна врахована - то маємо купу інших врахованих правок. Теж саме про обмеження на виїзд чи арешт рахунків/цінностей", - пише Железняк.
За словами нардепа, час вступу в силу закону залишився поки такий самий - 1 місяць після публікації. Змінювати норму не планують.
План прийняття закону наступний: на новому тижні комітет підготує остаточну таблицю. Далі парламент розгляне правки. Потім закон проголосують і опублікують на початку квітня. Вступить у силу він уже в травні.
"Все це релевантний прогноз, якщо знову на якомусь етапі (як було багато разів) не піде збій", - пише Железняк.
Нагадаємо, 30 січня уряд знову вніс до Верховної Ради закон про мобілізацію. Документом, зокрема, пропонується змінити порядок проведення призову. В проєкті закону містяться норми щодо зміни правила виїзду військовозобов'язаних за кордон, стосовно надання "броні" від призову для українців, щодо дозволу надсилати повістки через електронний кабінет, про зниження призовного віку до 25 років, обмеження для ухилянтів і багато іншого. Не слід забувати, що закон вже було ухвалено у першому читанні.
Однак після широкого суспільного розголосу депутати "завалили" документ правками. На їхній розгляд потрібен час, і він може затягуватися. Нараз їх понад 4200.
Скоріше за все, цей все ж закон проголосують вже в березні-квітні 2024-го. Яким буде остаточний текст - наразі невідомо. Досить можливо, що він буде значно відрізнятися від першого варіанту.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У світлі заяви Віталія Кличка про ремонт мосту Метро, зʼявляються дискусії про його стан та можливі наслідки для міста. Порівнюючи його з мостом Патона, що вже частково обмежений у русі, виникають питання про витримку міста в таких умовах. Приєднуйтеся до обговорення з інфраструктурним експертом Дмитром Беспаловим, де також розглянемо час та методи початку ремонту мосту метро.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.