В Раді пропонують бронювати від мобілізації до 70% правоохоронців

Нардеп Олександр Федієнко публікує фото кількох сторінок поточної редакції законопроекту щодо посилення мобілізації

мобілізація поліцейських планується на рівні 30%
Також пропонується бронювати до 30% урядовців місцевих органів влади

Депутати Верховної Ради пропонують бронювати до 70% правоохоронців, а не всіх поголовно, як передбачали правки. Про це повідомив нардеп Одександр Федієнко, який опублікував фото кількох сторінок поточної редакції законопроекту щодо посилення мобілізації. Він також повідомив, що в документі все "концептуально виписано".

За його словами, також пропонується бронювати до 30% урядовців місцевих органів влади. Також нардепи розпочали розглядати питання з правки 2105 Законопроекту про мобілізацію 25 березня. Зокрема, організація та порядок бронювання військовозобов'язаних викладені у статті 25. Федієнко зазначає, що концептуально все виписано, але були певні моменти, які стосувались мобілізації до 27 років (нагадаємо, що наразі законопроект передбачає мобілізацію з 25 років - ред).

Нардеп Олесандр Федієнко під час розгляду правок до законопроєкту про мобілізацію
Нардеп Олесандр Федієнко під час розгляду правок до законопроєкту про мобілізацію

Однією з пропозицій, яка була висловлена на засіданні, було чітко визначити, що до 27 років військовозобов’язаний не може бути мобілізований. Крім того, велике обговорення викликав пункт про бронювання патронатної служби, про що депутати розділилися у думках. Деякі пропонують виключити це питання зі статті бронювання, інші ж вбачають, що це питання стосується суто центральних органів цивільного захисту.

Правки щодо броні поліцейських враховано частково
Правки щодо броні поліцейських враховано частково

Проте Федієнко зазначив, що деякі депутати ігнорують засідання комітету, що викликає певне здивування серед присутніх. Дискусія триває, і очікується подальше обговорення пропозицій з метою вироблення оптимального рішення з цього питання. 

"Введення економічного бронювання від мобілізації може принести до державного бюджету України близько 200 млрд гривень на рік", - зазначив голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Мобілізація з 18 років: наскільки це реально

Екс-спікер Верховної Ради Дмитро Разумков зауважив 25 березня, що у законопрєкті щодо мобілізації прописана можливість мобілізації з 18 років. Мовляв, якщо людина пройде базову військову підготовку, то її можуть мобілізувати. Це питання Разумков обіцяв винести на обговорення комітету.

В Україні ще минулого року обговорювали зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників до 25 років (раніше було до 27 років). Цей законопроєкт напрацьовувався ще за екс-міністра оборони Резнікова. Наразі нова версія законопроєкту щодо посилення мобілізації, що має понад 4 тисячі правок, продовжує проходження розгляду у комітетах. 7 лютого законопроєкт проголосували в першому читанні, зараз його готують до другого читання.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У цьому відео обговорюється нова ініціатива, згідно з якою чоловіки віком від 18 до 25 років мають пройти військовий вишкіл тривалістю 5 місяців у мирний час та 3 місяці у воєнний період. Ми звернулися до майора запасу та учасника війни, щоб з'ясувати чи буде цього часу достатньо для підготовки людини. Долучайтеся до перегляду, щоб отримати вичерпний коментар Олексія Гетьмана.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube