ЛГБТ-військові просять підписати петицію про реєстрацію одностатевих пар

Читать на русском

Щоб її розглянув президент, залишилося зібрати менш, ніж п'ять тисяч підписів

Читать на русском
Петиція про реєстрацію одностатевих пар серед військових
Петиція про реєстрацію одностатевих пар серед військових набирає голоси

Щоб її розглянув президент, залишилося зібрати менш, ніж п'ять тисяч підписів

Спільнота ЛГБТ-військових закликає підписати петицію "За реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар".

Аби її розглянув президент, залишилося зібрати менш, ніж п'ять тисяч підписів.

"Одностатеві партнери не можуть ухвалити рішення щодо лікування свого партнера чи партнерки, якщо він чи вона були поранені та не можуть ухвалити такі рішення самостійно, або в гіршому випадку, якщо він чи вона загинули, не можуть розпоряджатися його, її тілом, отримати спадок за пільговими умовами чи отримати соціальний захист з боку держави, як це передбачено для сімей військових чи постраждалих від війни", - йдеться у тексті петиції.

Що відомо про петицію

На сайті Офісу президента України зʼявилася петиція на підтримку законопроекту №9103 "Про інститут реєстрованих партнерств". У зверненні наголошується, що пари, які не хочуть або не можуть оформити шлюб, не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені. Зокрема, це стосується одностатевих пар, серед яких пари ЛГБТ-військових.

"ЛГБТ-військові регулярно висвітлюють історії членів своєї спільноти та проблеми, з якими вони стикаються. Розголосу набула історія пари військових – Івана та Миколи, які заручені, проте не можуть вступити в шлюб через вимоги Конституції. Микола втратив руку, захищаючи Україну. Але держава все ще не визнає сім’ю Миколи та не знайшла можливості захистити її", — зазначає автор петиції Петро Жеруха.

За словами Жерухи деякі ЛГБТ-військові не дожили до моменту коли змогли оформити свої стосунки.

"Дехто з ЛГБТ-військових не дожив до моменту, коли зможе оформити свої стосунки, як 21-річний Роман Ткаченко, що загинув під час битви на Харківщині. А його коханий в очах української держави досі для нього — ніхто", — написав Петро Жеруха.

Також одностатеві партнери не можуть ухвалити рішення щодо лікування свого партнера чи партнерки, якщо він чи вона були поранені та не можуть ухвалити такі рішення самостійно. Або у випадку, якщо він чи вона загинули, партнери не можуть розпоряджатися його чи її тілом, а також отримати спадок за пільговими умовами чи отримати соціальний захист із боку держави, як це передбачено для сімей військових чи постраждалих від війни.

Наголошується, що, оскільки Україна є державою-учасницею Європейської конвенції з прав людини (що, зокрема, закріплює право на повагу до приватного і сімейного життя), вона має прямий обов’язок створити механізм для реєстрації стосунків одностатевими парами. Інакше вона порушуватиме положення конвенції.

13 березня у Верховній Раді України зареєстрували законопроект № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств". Мета цього документу – створення в Україні інституту реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар.

"Ухвалення цього проекту як закону розв’яже проблему правового статусу, прав та обов‘язків партнерів і партнерок, правовий режим їхнього майна, питання спадкування, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення одного з них тощо", – уточнюється в петиції.

Автор та підписанти закликали президента України Володимира Зеленського всіляко сприяти ухваленню законопроєкту № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств" та негайно підписати його після ухвалення.

Нагадаємо, Священний Синод Православної церкви України (ПЦУ) ухвалив заяву про “категоричну неприйнятність” законопроєкту щодо запровадження в Україні інституту реєстрованого партнерства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.