56% українців повністю і скоріше погоджуються, що ЛГБТ люди повинні мати право на цивільні партнерства
До Верховної ради України подали законопроєкт про різностатеві та одностатеві реєстровані партнерства. У разі підтримки Верховною Радою, законопроєкт нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера чи партнерки.
Законопроєкт до ВР подала народна депутатка України Інна Совсун. Вона зазначила, що її команда спільно з ГО ЛГБТ “Військові за рівні права” та “Точка опори ЮА - NGO Fulcrum UA" працювали над ним 9 місяців.
“Це великий крок для нас як суспільства: впевнена, що ми готові до цього. Про це свідчать опитування: 56% українців повністю і скоріше погоджуються, що ЛГБТ люди повинні мати право на цивільні партнерства. - розповіла депутатка. - Я багато зустрічалась з ЛГБТ-військовими, чула їхні вражаючі історії. Ті, хто сміливо боронить нашу незалежність, наражаючи себе на небезпеку, заслуговують на юридичний захист від держав.”
Реєстровані партнерства - це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари. У разі підтримки Верховною Радою, законопроєкт нарешті дасть доступ парам до того, що завжди, за замовчуванням, було доступно різностатевим парам в Україні.
“Держава має надати юридичний захист тим, хто захищає її безпеку. І це ще одне, що робить нас із pociянами просто біологічно різними видами. В Україні людська гідність і свобода - це справжні цінності”, - додала Інна Совсун.
Законопроєкт про реєстровані партнерства зараз у процесі реєстрації: його текст прочитати можна тут.
Зараз представники ЛГБТ-спільноти в Україні не мають права офіційно укладати шлюби. Окрім морального аспекту, є ще і юридичний - це позбавляє їх прав оформлювати опіку над дітьми партнера або партнерки, мати доступ в реанімацію, отримати спадок та навіть поховати тіло свого коханого чи коханої.
Проблема стала ще гострішою через повномасштабне вторгнення росії, оскільки представники та представниці ЛГБТ так само служать у лавах ЗСУ, але не мають можливості офіційно оформити стосунки з партнером чи партнеркою - ні за прискореною процедурою, ні за будь-якою.
"Представники/ці ЛГБТ-спільноти воюють на фронті і виконують важливу роботу в тилу. Але попри дієвий вклад у нашу перемогу, їх продовжують дискримінувати! Якщо ми хочемо, аби наша країна була справжньою родиною, яка здатна об'єднуватися не лише в критичні моменти, але й взагалі завжди, ми мусимо зрозуміти, що в суспільстві немає місця дискримінації та обмеженню прав", — пише з цього приводу "Гендер в деталях".
Деякі види цивільних договорів, як то партнерський договір чи заповіт, не здатні закрити всі юридичні питання, які вирішує шлюб.
Нагадаємо, що українська гей-пара подала заяву на одруження через “Дію” та пояснила, навіщо їм потрібен шлюб. Також ми писали, що Володимир Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів в Україні, яку підтримали понад 25 тисяч громадян.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.