Маленька перемога. Перший комітет ВР підтримав законопроєкт про цивільні партнерства

Читать на русском

Суспільство неоднозначно відреагувало на підтримку законопроєкту

Читать на русском
Ілюстративне фото
Проєкт підтримали три народних депутати

Суспільство неоднозначно відреагувало на підтримку законопроєкту

Парламентський комітет молоді та спорту підтримав законопроєкт про реєстровані партнерства і рекомендував його для ухвалення Верховною Радою в першому читанні.

Про це повідомили народні депутати Дмитро Гурін та авторка законопроєкту Інна Совсун. Комітет молоді і спорту став першим з комітетів парламенту, який розглянув законопроєкт. У разі ухвалення нормативний акт дозволить реєструвати одностатеві шлюби.

"Комітет молоді та спорту не є головним для законопроєкту, проте це важливий прецедент, який демонструє, що уявлення про гомофобію в парламенті сильно перебільшені", – вважає Дмитро Гурін.

За даними Інни Совсун, проєкт підтримали 3 народних депутати - Андрій Кожем‘якін, Ольга Саладуха та Жан Беленюк, один проголосував проти, один утримався. Авторка законопроєкту назвала рішення комітету "маленькою перемогою".

Реакція суспільства

Але не всі розділили радість Інни Совсун - багато користувачів залишили під її дописом про “маленьку перемогу” багато негативних коментарів, які розділилися на два лагері. Одні критикують владу за те, що нібито питання рєєстрованого партнерства “не на часі”. На думку деяких коментаторів, Верховна Рада має зосередитись на більш важливіших питаннях, ніж проблеми одностатевих стосунків. На жаль, не всі змогли опанувати текст цього законопроєкту, де чорним по білому сказано, що рєєстровані партнерства будуть доступні для всіх бажаючих, а не тільки для ЛГБТ. 

Не на часі
Не на часі

Другий табір негативних коментарів кричить капс-локом про бога, традиції та інші скрєпи. Для того, щоб максимально підкреслити своє обурення, а також призвати інших “замислитись”, ці люди додають до своїх коментарів цитати з Біблії. Якщо уважно придивитися, то можна побачити почерк московського патріархату. 

Про богоугодіє теж є
Про богоугодіє та наркоманів теж є
Ще є така думка. Що б вона не означала
Ще є така думка. Що б вона не означала

Але були також і позитивні коментарі, де люди дякували пані Совсун за цей законопроєкт, наводячи приклади з життя людей, для яких це дуже важливо.

Що таке реєєстровані партнерства і кому вони потрібні

Реєстровані партнерства - це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари. У разі підтримки Верховною Радою, законопроєкт нарешті дасть доступ парам до того, що завжди, за замовчуванням, було доступно різностатевим парам в Україні.

Проєкт нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера чи партнерки. Зараз представники ЛГБТ-спільноти в Україні не мають права офіційно укладати шлюби. Окрім морального аспекту, є ще і юридичний - це позбавляє їх прав оформлювати опіку над дітьми партнера або партнерки, мати доступ в реанімацію, отримати спадок та навіть поховати тіло свого коханого чи коханої. 

Раніше Інформатор повідомляв, що священники ПЦУ назвали "неприйнятним" назвали закон про партнерства для одностатевих пар.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.