Церква проти: священники ПЦУ "неприйнятним" назвали закон про партнерства для одностатевих пар

Читать на русском

Священнослужителі закликають владу зняти з розгляду та відхилити закон

Читать на русском
Ілюстративне фото
Церква вважає, що реєстроване партнерство несе загрозу для суспільної моралі та погіршуватиме демографічну ситуацію в Україні

Священнослужителі закликають владу зняти з розгляду та відхилити закон

У вівторок, 28 березня, Священний Синод Православної церкви України (ПЦУ) ухвалив заяву про “категоричну неприйнятність” законопроєкту щодо запровадження в Україні інституту реєстрованого партнерства.

Про це повідомили у прес службі ПЦУ. Священнослужителі закликають зняти з розгляду та відхилити законопроєкт №9103 щодо інституту реєстрованих партнерств. 

“Священний Синод прийняв Заяву, в якій підкреслив неприйнятність законопроекту № 9103 про інститут "реєстрованого партнерства" як такого, що суперечить природному Богом встановленому закону, порушує норми Конституції України щодо визначення шлюбу як союзу одного чоловіка і однієї жінки, несе загрозу для суспільної моралі, зокрема для морального і психологічного здоров’я дітей та їхнього права на виховання в сім’ї, створеній на підставі шлюбу чоловіка і жінки, та погіршуватиме демографічну ситуацію в Україні”, - сказано в повідомленні. 

Синод доручив Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію надіслати відповідні листи до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету міністрів України.

“Можемо прогнозувати, що в разі ухвалення вищевказаного законопроєкту наступним кроком лобістів "одностатевих шлюбів" стане ініціювання можливості всиновлення дітей одностатевими членами "реєстрованих партнерств", з усіма вкрай негативними наслідками для формування особистості таких дітей та позбавленням їх природного права на виховання у повноцінній сім’ї — маючи і батька, і матір”, — йдеться у заяві ПЦУ.

Законопроєкт про реєстроване партнерство

До Верховної ради України подали законопроєкт про різностатеві та одностатеві реєстровані партнерства. У разі підтримки Радою, закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера чи партнерки. Реєстровані партнерства - це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.

Зараз представники ЛГБТ-спільноти в Україні не мають права офіційно укладати шлюби. Окрім морального аспекту, є ще і юридичний - це позбавляє їх прав оформлювати опіку над дітьми партнера або партнерки, мати доступ в реанімацію, отримати спадок та навіть поховати тіло свого коханого чи коханої. Проблема стала ще гострішою через повномасштабне вторгнення росії, оскільки представники та представниці ЛГБТ так само служать у лавах ЗСУ, але не мають можливості офіційно оформити стосунки з партнером чи партнеркою - ні за прискореною процедурою, ні за будь-якою. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.