У квартирі ніхто не живе, а платіжки за світло досі приходять: поради від компанії Yasno

Навіть якщо тривалий час нікого немає вдома, то це не звільняє від сплати за комунальні послуги. Проте цифри в платіжках можна суттєво зменшити.

У квартирі ніхто не живе, а платіжки за світло досі приходять: поради від компанії Yasno
Вимикайте з розетки приладі, які не потрібні

Якщо вас довго немає вдома, то можна передавати одні й ті самі покази лічильника. Також можна звернутися до оператора та попросити тимчасово знеструмити житло

Такі поради надали в компанії Yasno

«Якщо у вас є автоматична система обліку електричної енергії, то вам нічого не потрібно робити. Ваш оператор бачить, що електроенергію не споживають, тому нарахувань не буде. В іншому випадку вам нараховуватимуться середньодобові показання, бо оператор не знає, чи живе хтось у квартирі, чи показання просто не передають», - пояснили в енергокомпанії.

Щоб уникнути нарахування:

  • Вимкніть всі електроприлади та щомісяця передавайте одні й ті ж самі останні зафіксовані показання лічильника.
  • Також можна звернутися до оператора й попросити тимчасово припинити електропостачання — потім його можна буде увімкнути повторно.

Як економити електроенергію під час спеки

Щоб суми у рахунках за електроенергію не були захмарними, українцям радять завжди вимикати освітлення у кімнаті, навіть якщо виходите ненадовго. 

Як ще можна економити:

  • звичайна лампа споживає до 10 разів більше електроенергії, ніж LED-світильники. Через це спершу треба замінити лампи;
  • не встановлюйте бойлер на максимальну температуру нагрівання, якщо користуєтеся цим приладом. На підтримку температури води у баку витрачається менше енергії, ніж на нагрів з нуля, тому не потрібно щоразу вимикати бойлер з мережі;
  • зменшить час роботи побутової техніки. Приміром, кип’ятіть в електрочайнику лише необхідну кількість води. А щоб страва швидше приготувалася на електроплиті, використовуйте посуд із кришкою. Праскою доведеться користуватися менше, якщо не пересушувати білизну;
  • щоб користуватися перевагами нічного тарифу, який є вдвічі меншим за звичайний, встановіть багатозонний лічильник. Програмуйте увімкнення витратної побутової техніки на економні нічні часи за допомогою розумної розетки.

Раніше Інформатор писав, що в YASNO розповіли як обрати раціональні побутові прилади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube