Техніка, що берегтиме електроенергію: в YASNO розповіли як обрати раціональні побутові прилади

В YASNO рекомендують звертати увагу на принцип дії та властивості техніки

Техніка, що берегтиме електроенергію: в YASNO розповіли як обрати раціональні побутові прилади
Ілюстративне фото

Останній тиждень В Україні практично немає відключень електроенергії. Окрім трьох регіонів Одеси, Харкова та Херсона. Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній і не прогнозується. Ба, більше, вперше у цьому році, в Україні виник надлишок електроенергії, яку можна продавати за кордон. Хоча, звичайно ж, обсяги імпорту ще незначні. Однак передбачити як працюватиме енергосистема надалі, після чергових обстрілів росіян — спрогнозувати неможливо. Однак, що можливо, так це зарадити майбутнім викликами енергетиків, навчившись раціонального використовувати побутові прилади.

У YASNO вважають, що економне використання електроенергії залежить не лише від умов їх експлуатації, а й, власне, від характеристик самої техніки. Тому найголовнішим в наш час маркером при виборі нової техніки має бути маркування щодо класу енергоефективності.

Такі класи позначаються латинськими літерами: від А на зеленому фоні (найвищий) до G на темно-червоному (найнижчий). Однак трапляються й моделі у шкалі яких є позначки А+, А++, А+++ — відтак, чим більше плюсів, тим вищий рівень економії енергії, і тому саме таким приладам варто віддавати перевагу. 

"В умовах тотальної економії електроенергії кожна збережена кВт∙година має важливе значення. Аби якнайшвидше повернутися до стабільного електропостачання, сьогодні усі свідомі українці мають переглянути свої побутові звички", — наголошують в YASNO.

В залежності від того, що саме ви плануєте придбати, важливо також звертати увагу на принцип дії та властивості техніки. Наприклад, якщо це електрична плита — за можливості обирайте індукційну варильну поверхню. Вона набагато економніша за звичайну електроплиту, адже відрізняється принципом нагріву. 

"У звичайній електроплиті струм проходить через нагрівальний елемент, від цього нагрівається конфорка та віддає тепло посуду (а заодно усій поверхні та повітрю навколо). В індукцій плиті сама конфорка не нагрівається. Під склокерамічною поверхнею знаходиться індукційна котушка, яка створює магнітне поле. Завдяки цьому та високочастотному електричному струму відбувається нагрівання лише посуду. Тому при однаковому споживанні потужності ККД індукційної плити становить 90%, а звичайної електричної – лише 50-60%", — поясннюють в компанії.

У виборі пральної машини слід звернути уваги на особисті потреби, адже моделі з місткістю барабану понад 5-7 кг споживатимуть більше електроенергії та води, ніж ті, в яких можна закинути менше прання. Те ж саме ж спеціальними програмами та режимами. 

"Наприклад, функція сушіння дійсно є дуже зручною, але з її використанням збільшуватиметься і обсяг споживання, і, відповідно, сума у рахунку за світло", — зазначають в YASNO.

У випадку з бойлером — важливий критерій, який буде впливати на рівень споживання електроенергії – це його об’єм. Чим він більший, тим довше нагріватиметься вода і, відповідно, більше витрачатиметься електроенергії. Обираючи водонагрівач чітко визначте для яких потреб ви його купуєте та скільки людей ним буде користуватись.

"Для дачі буде цілком достатньо бойлера до 50 л, для родини з двох осіб підійде модель на 50-80 л, а якщо це сім’я з 3-5 осіб, то оптимальним буде водонагрівач на 80-150 л", — йдеться в повідомленні.

Більш економними моделями холодильника є ті, що мають інверторний компресор. Він постійно увімкнений і автоматично регулює свої оберти, тоді як звичайний щоразу вмикається/вимикається, чим створює пікові навантаження. Також має значення об’єм камери та кількість компресорів. Зазвичай холодильник оснащений одним компресором, який забезпечує роботу і холодильної і морозильної камер. Проте у великих моделях можуть зустрічатися два компресори, через що їх споживання буде вище.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube