Страви та харчові добавки, які врятують вас від застуди

За правильного харчування можна одужати швидше або не захворіти взагалі

Грип, ГРВІ, застуда, їжа, продукти, добавки, лікування, харчування, лікарі
Ліків від застуди не існує, та щоб полегшити свій стан, спробуйте це

Дорослі хворіють на застуду двічі або тричі на рік, а діти – від п’яти до восьми раз. Частіше хворіють і люди віком 65+. І зима – саме той сезон, коли захворюваність у розпалі. Одне дослідження показало, що до 80% застудних інфекцій викликає риновірус, активний в холодні місяці року, пише The Telegraph.

Якщо при вірусних інфекціях лікарі призначають хворим противірусні препарати, зокрема, коли моіва йде про грип. То звичайну застуду більшість із нас воліють лікувати безрецептурними препаратами і харчовими добавками. Про деякі із них ми сьогодні і поговоримо. 

Вітамін С

Вітамін С може скоротити тривалість симптомів застуди, переконані дієтологи. Так, щоденний прийом 1-2 мг вітаміну С скорочує тривалість застуди на 8% для дорослих і на 14% для дітей, а також зменшує важкість симптомів. Але важливо почати приймати вітамін вчасно. Майте на увазі, що прийом вітаміну С, коли ви вперше помітили симптоми застуди, може скоротити її тривалість приблизно на 24 години. 

Вітамін D

Маленьким дітям, людям похилого віку, тим, хто мало виходить на вулицю чи мають темну шкіру слід вживати вітамін D не тільки в прохолодні місяці року, але й, можливо, цілий рік. Щодо цього проконсультуйтеся з вашим терапевтом. 

Дослідження показують, що регулярний прийом добавки вітаміну D протягом зими вдвічі знижує ризик ГРВІ й застуди, грипу, бронхіту, пневмонії – серед людей з низьким рівнем вітаміну D в організмі. Це також може знизити ризик зараження на 10% для тих, хто має достатній рівень вітаміну D.

Однак вітамін D навряд чи допоможе, якщо ви вже відчуваєте симптоми. Якщо ви напихаєтеся таблетками вітаміну D, то вас, ймовірно, просто обсипе. Вам потрібно подумати заздалегідь і приймати їх принаймні тиждень або два, перш ніж це позначиться на вашому імунітеті.

Цинк

Добавки цинку скорочують тривалість застуди в середньому на два дні та зменшують тяжкість симптомів. А все тому, що цинк підтримує цілісність слизової оболонкий імунітет, адже має противірусну дію. Забезпечте достатнє вживання цинку цілий рік, а не лише в сезон застуди та грипу.

Вітамін В6

Дослідження показують, що низький рівень вітаміну B6 може вплинути на імунну відповідь організму. Нещодавно вчені виявили, що низькі його рівні можуть збільшити ризик ускладнень, пов’язаних з Covid-19. Крім того, ці добавки можуть мати заспокійливий ефект, зменшувати стрес і тривогу.

Вітамін B6 необхідний для вироблення антитіл, і його достатній рівень гарантує, що організм виробляє стійку відповідь на інфекції. Це також важливо для правильного функціонування надниркових залоз, які виробляють гормони стресу, такі як кортизол. Хронічний стрес може з часом послабити імунну систему, а вітамін B6 допомагає впоратися з цим.

Що пити/їсти 

До продуктів, насичених поживними речовинами та вітамінами, відносяться:

  • червона риба – лосось,
  • скумбрія,
  • оселедець,
  • печінка тріски,
  • курячі яйця, 
  • соя, горіхи,
  • квасоля, насіння,
  • всі види капусти,
  • листова зелень,
  • молочка,
  • зелені оавочі, 
  • шипшина,
  • лимони/апельсини.
Налягайте на горіхи, бобові і цитрини!
Налягайте на горіхи, бобові, цитрини і рибу!

Ехінацея

Ехінацея може зменшити частоту та тяжкість простудних захворювань, а також допомогти в профілактиці застуд.

Часник

Часникові добавки можуть допомогти знизити ризик застуди, а одне дослідження показало, що вони можуть полегшити простудні захворювання.

Бузина

Бузина має той самий ефект, що і часникові добавки. В одному дослідженні виявили, що бузина, здається, скорочує тривалість застуди на день або два.

Женьшень

Це ще одна широко використовувана добавка, яка була вивчена на її імуностимулюючі властивості, але вона може взаємодіяти зі звичайними ліками, що відпускаються за рецептом. Тому важливо проконсультуватися з фармацевтом перед її використанням і приймати її лише протягом короткого часу, щоб мінімізувати ризики побічних ефектів.

Креатин

З’явилася низка досліджень, які вивчають вплив креатину на імунну систему. Зазвичай використовується як спортивна добавка, вона може позитивно впливати на молекули, відповідальні за виявлення інфекцій. Це також може зменшити постінфекційні запалення.

Ашваганда

Ашваганда століттями використовувалася в традиційній аюрведичній медицині через її потенційні переваги для здоров’я, зосереджуючись на її властивостях знімати стрес. Хоча наукові дослідження її конкретного впливу на імунну систему тривають, є докази того, що він рослина здатна відігравати певну роль у загальній підтримці імунної системи.

Перш ніж застососвувати ті чи інші добавки, проконсультуйтесь із лікарем!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube