Гіпнотизери розкрили карти: чому гіпноз діє не на всіх і, що відбувається з людьми

Лікарі кажуть, що гіпноз може вилікувати деякі психічні розлади

Гіпноз, психологія, тривожність, депресія, лікування, міфи, лікарі
Чи безпечний гіпноз – багато хто питав себе про це

Гіпноз часто показують в кіно, де учасники сеансу зазвичай виконують дивні завдання на забаганку гіпнотизера. Але психотерапевти, які дійсно його практикують, наполягають на тому, що це гарний спосіб кинути палити, схуднути чи позбутися травмуючого досвіду й депресії, повідомляє LiveScience.

Встановлено, що гіпноз ефективний для лікування синдрому подразненого кишечника, зайвої ваги, розладів сну та тривоги. Гіпноз використовується для лікування дитячих депресій, фобій, посттравматичних стресових розладів і для контролю болю під час операцій і стоматологічних процедур у дорослих і дітей.

Як працює гіпноз

Говорячи простою мовою, гіпноз – це процедура, яка допомагає людям уявити різні переживання, які здаються дуже реальними. Коли це відбувається, можна сказати, що людина перебуває в стані гіпнозу. Отже, люди, які піддаються гіпнозу, перебувають у стані, який пригнічує внутрішні думки та інші відволікаючі фактори.

Для того, аби гіпноз вдався, слід вірити в його реальність і довіряти лікарю. Небагато ознак передбачають, чи легко хтось піддається гіпнозу, але люди не однакові за цією своєю здатністю. Жінки та підлітки піддаються гіпнозу краще, ніж літні люди і чоловіки.

Що відбувається у мозку

Перший набір навіювань терапевта зазвичай включає гіпнотичну індукцію. Індукція може виглядати так: лікар скаже, що разуіватиме від 1 до 5, а ви тим часом відчуватимете все більше розслаблення. Людина у стані гіпнозу може бачити, чути і відчувати те, що їй запропонують.

Гіпноз безпосередньо не визначає нашу поведінку за нас. Швидше, це змінює те, як мозок стежить за тим, що він робить. Отже, коли гіпнотизер пропонує вам підняти руку, ви все одно приймаєте це рішення, хоча на вашому досвіді може здатися, що рука рухається сама по собі.

Результати гіпновізуалізації

Мета гіпнотерапії полягає в тому, щоб викликати зміни в негативних емоціях, сприйняттях і діях. Припустимо, ви боїтеся публічних виступів. За допомогою навіювань терапевт може змусити вас пережити досвід розмови перед аудиторією. Ваш рівень стресу підвищиться, але зрештою ви звикнете і навчитеся справлятися зі стресом.

Гіпнозом також лікують фобії й страхи. Якщо ви боїтеся птахів, терапевт може запропонувати вам уявити, що ви тримаєте в руках перо, потім уявіть, що ви підходите до птаха в клітці, потім уявіть, що ви йдете в парк і годуєте голубів. Це ефективніше та здається більш реальним, ніж проста візуалізація.

Самогіпноз

Гіпнотерапевт також може навчити технікам самогіпнозу. Люди можуть розслаблятися, застосовуючи певний жест. Подібні гіпнотичні навіювання зменшують занепокоєння й стимулюють травлення, покращуюють сон і з часом позбавляють від депресивних станів.

Гіпноз підходить не всім?

Це правда. І все ж безпечніше піти до гіпнотерапевта, який має ліцензію. Вам слід запитати, чи є вони афілійованими або сертифікованими професійною асоціацією гіпнотерапевтів. Не буде зайвим заздалегідь підтвердити кваліфікацію лікаря, якому ви довіряєте власну свідомість. 

Ціни на сеанси в Україні

В Украхні ціни на сеанси гіпнотерапії варіюються від 600 до 2,5 тисяч гривень за годину. Незважаючи на нескромну вартість, багато людей знаходять, що ефективність гіпнозу коштує витрат.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube