Як відрізнити запій від любові до випивки: є точний спосіб

Поріг запою є нижчим для жінок, оскільки їхні тіла зазвичай містять більше жиру та менше води, ніж чоловіки

Алкоголь, запій, медицина, лікарі, здоров'я, корисні поради
Алкоголь часто і у великих кількостях здатен викликати рак.

Епізоди запою можуть мати місце після новорічних свят в людей, які страждають на відсутність самоконтролю щодо вживання випивки. Вони можуть мати небезпечні короткочасні наслідки, тоді як регулярне повторне вживання алкоголю може викликати довгострокові проблеми. Отже, що вважається запоєм і які потенційні наслідки для здоров’я, розбирався Інформатор.

Запій настає після частого випивання близько чотирьох або більше напоїв для жінок і п’яти або більше напоїв для чоловіків. Зазвичай стандартний напій містить щонайменше15 г чистого алкоголю. 

Поріг запою є нижчим для жінок, оскільки їхні тіла зазвичай містять більше жиру та менше води, ніж чоловіки з такою ж вагою. Оскільки алкоголь розчиняється у воді, а не в жирі, жінки досягають вищої його концентрації, ніж чоловіки після вживання такої ж кількості, йдеться в публікації LiveScience.

Існують ризиковані форми вживання алкоголю, в моменті навіть шкідливіші, ніж запій: 10 або більше напоїв для чоловіків або 8 або більше для жінок протягом приблизно двох годин. Проте запій, тобто систематичне перевищення дози вживаної випивки, має відкладені наслідки і руйнує ваш організм. 

Ризики для здоров’я 

Алкоголь уповільнює мозкову діяльність, рефлекси людини після випивки сповільнюються, що може призвести до нещасних випадків: падіння, утоплення чи автомобільних аварій. Ця пригнічена мозкова активність також підвищує ймовірність ризикованої поведінки, наприклад небезпечної сексуальної активності або насильства.

Надмірне вживання алкоголю під час сидіння порушує роботу гіпокампу, області мозку, яка має вирішальне значення для формування спогадів. 

Коли рівень алкоголю в крові стає надмірно високим, ділянки мозку, відповідальні за життєво важливі функції, такі як дихання, частота серцевих скорочень і пильність, також починають гальмувати. Таке алкогольне отруєнням може призвести до блювоти, судом, коми чи навіть смерті.

Один епізод запою може викликати всі ці негайні наслідки і похмілля наступного ранку. Робота печінки – розщеплювати алкоголь, тому якщо ви випиваєте більше алкоголю, ніж орган може переробити, він може серйозно пошкодитися, що призведе до хвороби.

Часте рясне вживання алкоголю також впливає на роботу серця. Надмірне споживання алкоголю пов’язане з високим кров’яним тиском, і з часом це навантажує серце, збільшуючи ризик інфаркту та інсульту. Тривале вживання алкоголю також пошкоджує нерви. Симптоми включають оніміння, хворобливі відчуття в руках і ногах і труднощі при ходьбі.

Алкоголь здатен спровокувати рак. Ризик раку стравоходу, шлунка, підшлункової залози і печінки підвищений у людей, які постійно п'ють багато алкоголю. Це також порушує здоров'я кишечника. Алкоголь може одночасно послабити слизову оболонку кишечника, зробивши її більш проникною. Це може дозволити шкідливим речовинам проникнути у вашу кров.

Вживання алкоголю підвищує ризик розвитку розладу вживання алкоголю, захворювання, яке викликає потяг до алкоголю, втрату контролю під час вживання алкоголю та депресію. 

Не соромтесь попросити про допомогу 

Варіанти лікування варіюються від стаціонарних програм, під час яких ви перебуваєте в закладі, до амбулаторних терапевтичних груп і консультацій. Існують також рецептурні ліки, такі як налтрексон, які допомагають зменшити тягу до алкоголю та залежність. Найважливіше – це почати розмову про це, поки у вас не сформувалася залежність.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube