Знайдено причину, через яку подурнішали європейці

IQ населення знизилося приблизно на 2,5-3 бали

Рим, Європа, IQ, забруднення повітря, екологія, психіка, діти
Всепроникний вплив Римської імперії в минулому сягав землі, моря і навіть неба!

У золоту добу Римської імперії забруднення повітря зросло настільки, що спричинило широке неврологічне ураження майже всієї Європи. Рівень токсичного свинцю в атмосфері підскочив між 100 і 200 роком нашої ери. Саме в цей період римляни видобували й виплавляли метали, як ніколи раніше, йдеться в матеріалі ScienceAlert.

Усі європейці, їхня худоба та сільськогосподарські угіддя протягом століть піддавалися фоновому забрудненню атмосфери свинцем в результаті масштабного видобутку та обробки свинцевих/срібних руд, які лежали в основі економіки Греції та Риму. Група вчених з Данії, Великобританії, США, Канади, Австрії та Швейцарії в наш час зібралися разом, щоб дослідити це питання.

Дослідники підрахували, що дитина, яка народилася в Римській імперії в той час, мала в середньому в три рази більше свинцю в крові, ніж сучасні діти. Вплив свинцю в римський золотий вік міг спричинити зниження IQ населення приблизно на 2,5-3 бали на людину. І це стосується більшої частини Римської імперії, включаючи її провінції Галлію, північно-західну Африку, Іберію та Британію.

"Зниження коефіцієнта інтелекту на 2-3 бали звучить небагато, але якщо застосувати це практично до всього європейського населення, це дуже важливо", – пояснюють вчені.

Свинцеві труби та свинцеві посудини також доставляли токсичні частки прямо в рот римської еліти та міського населення. Це фонове забруднення свинцем повітря та ґрунту, цілком можливо, було найбільш значним шляхом впливу на сільське населення. Жодна кількість свинцю в крові чи організмі не є безпечною, але чим вища концентрація, тим катастрофічніші результати.

Римляни мали зависокий рівень свинцю у крові.
Римляни мали зависокий рівень свинцю у крові.

Сьогодні рівень свинцю в крові у дітей, який досягає 3,5 мкг/дл, пов’язаний зі зниженням інтелекту та порушеннями навчання в подальшому віці, що зазвичай вимірюється за допомогою тестів IQ. У римські часи діти, ймовірно, мали середній рівень свинцю в крові 3,4 мкг/дл. Це означає, що вони мали численні неврологічні розлади.

Це перше дослідження, яке взяло "запис" забруднення з керна льоду. Результати збігаються з попередніми дослідженнями льоду, які також відзначили сплеск вмісту свинцю в атмосфері на піку Римської імперії, і археологічними знахідками, які виявили високий рівень свинцю в зубах багатьох римських дітей. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube