Канада ініціювала створення коаліції країн з повернення депортованих українських дітей

Це важливе рішення з імплементації в дію четвертого пункту "Формули миру" Зеленського

Українські родини
Канада ініціювала створення коаліції країн з повернення депортованих українських дітей. Фото: Дмитро Лубінець
У неділю, 29 жовтня, на третьому мирному саміті радників із національної безпеки та зовнішньої політики було запропоновано створити коаліцію країн, яка буде займатись поверненням депортованих, чи примусово переміщених росією українських дітей з тимчасово окупованих територій. Цю ініціативу оголосила делегація Канади. Зазначається, що її підтримали велика кількість учасників.
 
Про це повідомляє Офіс президента. У відомстві додали, що Канада є однією з держав-співлідерок імплементації четвертого пункту "Формули миру" Президента Зеленського. У ній йшлось про те, що треба повернути військовополонених і депортованих людей.
 
Ініціатива буде продовженням плану, який розробили за дорученням Володимира Зеленського Bring Kids Back UA. Фактично пропозиція Канади - це один з кроків для реалізації "формули миру" на якій наполягає українська влада, аби її прийняв та погодило якнайбільше країн світу. На Мальті міжнародна делегація з 30 країн представила цей документ. Зокрема, акцент був на виконання четвертого пункту "формули.
 
В Офісі президента зазначили, що росія проводить масову депортацію, а також безпосередньо краде дітей з українських родин, щоб в подальшому їх русифікувати. Це є актом геноциду. Також в російському полоні зараз перебувають тисячі військовополонених, вони знаходяться в жахливих умов і потребують допомоги з визволення. Росія не надала доступу до них ані організаціям таким як ООН, МКЧХ, щоб можна було проконтролювати місця, де примусово знаходяться українці.

Повернення дітей в Україну

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомляв, що українські діти повертаються додому. У рамках плану дій Bring Kids Back UA він відзвітував, що 16 жовтня вдалось повернути трьох хлопчиків – шести, трьох та дев’яти років, а також 17-річну дівчину.

21 жовтня він також звітував про те, що була возз'єднана ще одна родина у Херсонській області. Матір стала військовою та пішла захищати Україну. А її син був у дідуся та бабусі під час окупаційних дій росіян. Мати не могла евакуювати сина та потрапила в полон. Жінку з часом звільнили. Вона хотіла побачити сина, і його вдалось знайти та повернути разом з родичами.

За даними порталу "Діти війни" станом на зараз відомо про те, що в Україну повернулось 386 дітей. У тому числі 19 546 дітей депортовано та примусово переміщено, 510 - загинуло, 1 139 - поранено, 1 995 - зникло, 19 744 - знайдено, 13 - постраждало від сексуального насильства. Наразі інформація уточнюється. Невідомо, якими будуть цифри, коли пройде деокупація всієї України, адже зараз знайти деяких дітей неможливо через окупацію та брак інформації з тих територій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube