Суд Гааги може притягнути до відповідальності Білорусь за участь у депортації українських дітей

Уникнути відповідальності не допоможе навіть те, що Мінськ не підписував Римський статут

Депортація дітей
Розслідування МКС щодо українських дітей

Міжнародний кримінальний суд може притягнути Білорусь до відповідальності за участь у депортації українських дітей. Не стане на заваді навіть те, що країна не є його членом. Бо злочини відносно неповнолітніх були скоєні на території України.

Про це пише видання "Радіо Свобода", посилаючись на слова речника суду Фаді ель Абдалла. Зазначається, що Мінськ не підписував Римський статут, але це не стане на заваді, якщо МКС все ж почне розгляд справи щодо незаконної депортації дітей з України. 

"Ми говоримо про те, що такі злочини могли бути скоєні на території України. Тобто незалежно від того, чи дітей привезли в Росію, чи в інше місце, такі діяння можуть підпадати під юрисдикцію МКС, якщо саме викрадення хоча б частково було скоєно на території України", - сказав Абдалла.

У виданні додали, що у вересні поточного року правозахисники заявили про сотні випадків, коли дітей примусово вивозили з України до РФ чи Білорусі. Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що Україна може надати докази того, що саме Білорусь була причетна до депортації українських дітей.

Депортація українських дітей

Росія з початку свого повномасштабного вторгнення масово депортує українських дітей з окупованих територій. Точна кількість таких випадків невідомо, але йдеться про тисячі. Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, якою визнала депортацію українських дітей до Росії геноцидом. 

Також за фактом незаконної депортації дітей з України Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна, а ще уповноваженої з прав дитини у РФ Марії Львової-Бєлової. Їх мають затримати, як тільки вказані особи виїдуть за межі Росії.

Відомо, що ГУР МО створило сайт "Війна та санкції", який має на меті розкрити викрадення українських дітей російськими та білоруськими особами. Станом на червень у базі зібрана інформація про 245 осіб, які підозрюються у викраденні дітей. Варто зазначити, що ще у 2023 році Канада виступила з ініціативою створення коаліції країн для повернення депортованих українських дітей. До неї приєднались 34 країни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube