Депортація українських дітей: ГУР створило портал з базою російських та білоруських викрадачів

Читать на русском

ГУР створило сайт "Війна та санкції", який має на меті розкрити викрадення українських дітей російськими та білоруськими особами. В базі вже близько 250 осіб

Читать на русском
дитина з іграшкою, ГУР
За даними ГУР, Росія викрала близько 20 тисяч дітей

ГУР створило сайт "Війна та санкції", який має на меті розкрити викрадення українських дітей російськими та білоруськими особами. В базі вже близько 250 осіб

Головне управління розвідки України розпочало ініціативу, спрямовану на збір та розміщення інформації про осіб із Росії та Білорусі, які замішані у викраденні українських дітей. ГУР запустило відповідний портал під назвою "Війна та санкції". Наразі в базі зібрана інформація про 245 осіб, які підозрюються у викраденні дітей.

Ініціатива стала відповіддю на неприпустиме використання дітей у геополітичних іграх, зокрема, внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Згідно з даними, щонайменше 20 000 дітей були викрадені російськими силами після початку війни. Діти піддаються незаконному переміщенню та утриманню на території Росії, що спричиняє серйозні порушення їх прав та знищує національну ідентичність.

Інформаційний портал "Війна та санкції" надає можливість ознайомитися з досьє на кожну особу, звинуваченою у викраденні дітей, із посиланнями на відповідні джерела. Це інструмент для швидкого розслідування та притягнення винних до відповідальності перед міжнародним судом.

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії загинуло 550 дітей, а 1354 дитини отримали поранення.

Повернення депортованих українських дітей

Канада у 2023 році виступила з ініціативою створення коаліції країн для повернення депортованих українських дітей. Цей крок є відповіддю на план Bring Kids Back UA, розроблений за дорученням президента Володимира Зеленського, та відображає підтримку "формули миру".

До Міжнародної коаліції за повернення українських дітей уже приєдналися 34 країни. Серед них: Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Коста-Рика, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Велика Британія та США. 1 червня до списку додалася Аргентина. Коаліцію очолюють Україна та Канада.

Офіс президента заявляв, що Росія здійснює масову депортацію та викрадення українських дітей з метою їх русифікації, що є актом геноциду.

Нагадаємо, у березні 2024 року в Україну вдалося повернути дев'ятьох українських дітей. Також повідомлялося, що у Німеччині знайшли понад півтори сотні українських дітей, яких примусово депортувала Росія.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.