Словаччина змінила правила оформлення тимчасового захисту для українців: де його можна отримати

Центр допомоги у Братиславі більше не надаватиме допомоги з оформлення тимчасового захисту для громадян України

українці у Словаччині
Від 6 серпня діють нові правила отримання тимчасововго захисту

У Словаччині змінили правила оформлення статусу тимчасового захисту цієї країни для українців. Люди мають змогу зареєструвати Dočasné útočisko (Назва "Тимчасовий притулок" словацькою - ред.) у будь-якому відділенні поліції у справах іноземців. Натомість Центр допомоги у Братиславі більше не надаватиме цих послуг.

Як повідомили у Міністерстві внутрішніх справ Словацької Республіки, нові правила вступили в дію від 6 серпня 2024 року. Усім українцям для оформлення тимчасового захисту слід заповнити обов'язкову онлайн-резервацію Rezervačny systému na okruh situácií Dočasné útočisko.

У словацькому МВС зазначили, що Центр допомоги, розташований у Братиславі, більше не надаватиме допомоги з оформлення тимчасового захисту. Люди можуть звернутися до відділень поліції у справах іноземців.

"Єдина вимога – попередня реєстрація. Подати заявку можна буде онлайн. На одну дату реєструватимуть лише одну людину. Щоб подати прохання про надання тимчасового притулку, необхідно заздалегідь записатися на прийом у обраному іноземному відділенні поліції через систему бронювання", – йдеться у повідомленні.

Також пишуть, що громадяни України можуть звернутися за оформленням тимчасового захисту лише двічі на тиждень: у вівторок та четвер з 07:30 до 13:30 години.

"Для того, щоб подати прохання про надання тимчасового притулку, необхідно завчасно записатися на прийом у вибраному іноземному відділенні поліції через систему бронювання. На одну дату можна забронювати лише одну особу", - пишуть на сайті міністерства.

Загалом на території Словаччини розташовано 13 відділень поліції у справах іноземців. Зокрема, у Братиславі, Кошиці, Трнаві, Пряшеві.

Українці за кордоном

Раніше Інформатор писав, що процедура отримання тимчасового захисту стала суворішою у Швейцарії. Державні органи ретельніше перевіряють документи заявників на надання статусу S та його ануляції. Федеральний уряд все частіше відхиляє заяви на цей статус або анулює його.Від початку війни в Україні уряд Швейцарії відмовив у наданні статусу захисту S майже 2500 особам.

Також ми повідомляли, що уряд Чехії підвищив з 1 серпня розмір виплати на житло для українських біженців. Це пояснюють тим, що термін безплатного проживання скоротили до 90 днів для всіх категорій людей. А отже, для соціально вразливих верств стане важко оплачувати оренду. Саме на ці потреби даватимуть більше грошей. 

Нагадаємо, за даними Євростату, на березень 2024 року, у ЄС нарахували 4,3 млн українців, які офіційно оформилися як біженці. Найбільше жителів нашої країни їде у Німеччину. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube