Сім кроків для покращення життя в новому році - що пропонує наука

Читать на русском

Досяжні та практичні цілі допоможуть більш ефективно боротися зі стресом та зберегати здоров'я

Читать на русском
люди
Зосередьтеся на стосунках, емоціях, руховій активності.

Досяжні та практичні цілі допоможуть більш ефективно боротися зі стресом та зберегати здоров'я

Нове життя у новому році – хто не ставив перед собою таке глобальне і не конкретне завдання, а за місяць чи пів року відмовлявся від цієї мети? Аби уникнути синдрому хибної надії, мета має бути реалістичною. Це як із новорічними бажаннями, які слід чітко формулювати.

Використовуючи науково обґрунтовані поради, можна зосередитись на семи аспектах життя, повідомляє ВВС. Можливо, це допоможе ухвалити рішення, спрямовані на покращення здоров'я та добру долю в новому році.

Крок перший - сон 

Згідно з дослідженнями, у темні зимові місяці людям треба більше спати, ніж влітку, тому зараз найкращий час, аби налагодити свій сон. Найважливіша взимку - стадія глибокого сну, що триває впродовж заключного етапу нічного відпочинку. Вона відповідає за відновлення організму, імунітет, пам'ять, обробку інформації.

Як налагодити сон:

  • почніть лягати спати хоча б півгодини раніше, поступово збільшуючи цей час до години,
  • уникайте яскравого світла, гаджетів та перегляду новин за 1-2 години до сну,
  • не дивіться в телефон перед сном,
  • не лягайте спати на голодний шлунок - можна з'їсти банан, скибочку сиру, випити трав'яний чай,
  • забезпечте в спальні темряву, тишу та прохолоду.

Крок другий - харчування 

Думки про те, що з ним треба щось вирішувати – звичайна справа для січня. Після новорічних надмірностей багато хто дає собі обіцянку почати харчуватися правильно. Але перед стартом доїжте те, що залишилося – так ви допоможете і клімату, і екології. До речі, мікс інгредієнтів, які не стали в нагоді для святкового столу, може дати вишукані страви.

А далі зробіть найпростіші кроки:

  • овочі та фрукти різних кольорів повинні становити не менше 60% денного раціону,
  • перестаньте їсти новорічні цукерки та утримайтеся від інших солодощів,
  • забудьте на місяць про алкоголь,
  • каву можна залишити, але у помірних кількостях.

Крок третій – фізична форма

Для покращення здоров'я у новому році можна спробувати звичайну ходьбу – не обов'язково 10 тисяч кроків на день, головне, робити це регулярно. Що найменше, можна завести звичку виходити на зупинку раніше, прямуючи на роботу чи додому.

Аби швидко привести себе в форму з мінімальними витратами часу та зусиль, спробуйте короткі високоінтенсивні тренування. Всього кілька хвилин на день занять, які вам подобаються – велотренажер, скакалка, кардіонавантаження чи силові тренування. Головна умова, щоб навантаження трохи перевищувало звичайне.

У будь-якому випадку, регулярне фізичне навантаження не тільки допоможе скинути вагу, але й покращить стан серцево-судинної системи, здоров'я кишечника та психічний стан.

Крок четвертий – тіло

Якщо ви любитель гойдатись на стільці, постукувати або похитувати ногою, ходити сюди й туди, розмовляючи по телефону, у вас вроджене прагнення рухатися. І це добре, оскільки навіть за сидячого способу життя такі люди, здійснюючи несвідомі рухи, втрачають калорії, краще справляються зі стресом і навіть довше живуть. Тому не заважайте тілу рухатися!

Наше тіло взимку позитивно налаштоване на будь-які вуличні активності: від прибирання снігу до ліплення сніговиків. Немає снігу – займіться спортом на вулиці, нагородою стане зменшення ваги, зміцнення імунітету, здоров'я серця.

Спробуйте під час прогулянки ходити задом наперед, це полегшує біль у спині та зміцнює її м'язи, збільшує гнучкість сухожиль під колінами, допомагає при артриті та спалює більше калорій, ніж звичайна ходьба.

Спів покращує настрій та підвищує життєвий тонус.
Спів покращує настрій та підвищує життєвий тонус.

Крок п'ятий - розум 

Експерти радять зав'язувати розмови з незнайомцями, відвідувати квест-кімнати, аби пережити несподівані емоції, зокрема страх, і загалом прийняти хаос життя. Це допоможе стати більш стійким до стресів і навіть відчути себе щасливішим.

Спробуйте опанувати нову навичку, хоч би яким був результат - важливий сам процес, що допомагає мозку стати більш пластичним.

Думайте про себе як про молоду людину, це дозволяє довше жити, ставити перед собою цілі та діяти.

Дивіться на зоряне небо, спостерігайте за річкою, снігопадом, дощем, співайте – нам доступні прості та приємні способи боротися зі стресом та покращувати самопочуття.

Крок шостий - відносини 

Вважайте себе щасливчиком, якщо у вас є друзі, адже соціальна ізоляція впливає на імунну систему людини. Спілкування з іншими людьми зменшує ризик гіпертонії, покращує здоров'я серцево-судинної системи, робить стійкішими до застуд і просто більш щасливими.

І дружба, і романтичні любовні стосунки надають життю людей мети та сенсу, покращують психічне здоров'я та підвищують задоволеність життям.

Навчіться пробачати - це дуже впливає на наше життя. Підвищена ворожість пов'язана з великою кількістю когнітивних порушень. А здатність пробачати зберігає ментальні функції, продовжує життя та рятує від стресу.

Крок сьомий – хобі

Нове хобі допоможе зберегти молодість мозку, а якщо у вас вже є улюблене заняття, знаходьте час, аби розвиватись у ньому. Незалежно від віку, наш мозок має здатність вчитися і опановувати нові навички, зберігаючи у такий спосіб когнітивні функції до старості. Важливо, щоб завдання було новим і кидало виклик, вимагаючи активної розумової участі.

На думку експертів, навіть звичайне читання художньої літератури дозволяє людям краще розуміти, що думають та відчувають інші. А читання вголос покращує пам'ять та полегшує розуміння складних текстів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.