Сі Цзіньпін дає Кремлю "зелене світло": Китай підтримує ультиматуми Росії щодо України - ISW

Сі повторив стандартну позицію КНР щодо війни в Україні, закликавши до деескалації та висунувши ініціативу КНР Друзі миру, яку Китай просуває спільно з Бразилією

Сі Цзіньпін, Дмитро Медведєв
Китай підтримує ультиматуми Росії щодо України

Президент Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпін продовжує надавати посадовцям Кремля платформу для озвучення їхніх безкомпромісних вимог щодо українського суверенітету. 12 грудня заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв зустрівся із Сі у Пекіні. Сі та Медведєв обговорили ситуацію в Сирії та Україні, а також наголосили на двосторонніх відносинах між Росією та КНР та їхній співпраці у багатосторонніх організаціях. Сі повторив стандартну позицію КНР щодо війни в Україні, закликавши до "деескалації" та висунувши ініціативу КНР "Друзі миру", яку Китай просуває спільно з Бразилією.

Про те, що Китай дає "зелене світло" Росії щодо ультиматумів відносно України, пише Інститут вивчення війни (ISW). Аналітики зазначають, що Медведєв пізніше того ж дня заявив російським ЗМІ, що під час розмови із Сі вони обговорили можливі врегулювання війни в Україні, зазначивши, що Росія "готова відновити переговори з Україною", але лише за умови, що "Україна визнає реалії, які склалися … на місцях".

Медведєв прямо послався на промову правителя Росії Володимира Путіна 14 червня 2024 року в Міністерстві закордонних справ Росії, у якій Путін заявив, що українські війська повинні "повністю залишити" території під українським контролем у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях, перш ніж Росія погодиться розпочати переговори.

Кремлівські посадовці давно використовують термін "реалії на місцях", щоб позначити російські успіхи на полі бою, хоч вони здебільшого є обмеженими. Таким чином, Росія намагається змусити Україну та її партнерів піти на поступки щодо суверенітету України, визнавши території, які Росія незаконно окупувала та анексувала, частиною Росії, включно з тими, що все ще перебувають під контролем українських сил.

Російська версія "переговорів", яка враховує "реалії на місцях", передбачає капітуляцію України, що включає втрату близько 20% її території та мільйонів громадян, які наразі перебувають під російською окупацією.

"Сі та КНР продовжують надавати кремлівським посадовцям платформу для просування цього бажаного завершення війни", - констатують в ISW.

План Китаю та Бразилії: як країни бачать завершення війни в Україні

Бразилія та Китай закликають до проведення мирних переговорів між Росією та Україною за участю обох країн, оскільки такий крок є єдиним шляхом вирішення "української кризи". Відповідну заяву підписали спеціальний радник президента Бразилії Селсо Аморім та міністр закордонних справ Китаю Ван І.

Бразилія та Китай, згідно з документом, вимагають від усіх сторін дотримуватись трьох принципів деескалації конфлікту: не розширювати поле бою, не посилювати бойові дії та уникати провокацій. У заяві країни також наголошують на неприпустимості використання зброї масового знищення, зокрема ядерної, хімічної та біологічної, і звертають увагу на необхідність запобігти ядерному поширенню та уникнути ядерної кризи. Президент Володимир Зеленський називав цей план деструктивним. Про засудження агресії РФ та необхідність вивести війська держави-окупанта в ініціативі не йдеться.

Нагадаємо, голова МЗС Угорщини Петер Сійярто 27 вересня оголосив про участь країни в ініціативі "Друзі миру". Її створили Китай і Бразилія на підтримку свого “мирного” плану.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube