Китай допомагає Росії продовжувати війну в Україні попри численні заяви про мир - Блінкен

Держсекретар США заявив, що приблизно 70 відсотків верстатів і 90 відсотків мікроелектроніки, які Росія імпортує, надходять з Китаю та Гонконгу

Ентоні Блінкен
Китай допомагає Росії продовжувати війну в Україні

Держсекретар США Ентоні Блінкен 27 вересня висловив серйозну стурбованість США міністру закордонних справ Китаю Ван Ї щодо підтримки Китаєм російської оборонної промисловості. Він наголосив, що заяви Пекіна про прагнення миру в Україні не сходяться з діями. Саме з Китаю до РФ надходить величезна кількість верстатів та мікроелектроніки, які окупанти потім використовують для виробництва ракет, вбиваючи українців. 

Під час зустрічі на полях Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку Блінкен також розкритикував "небезпечні та дестабілізуючі дії" Китаю в Південно-Китайському морі та наголосив на необхідності покращення зв’язку між їхніми військовими, повідомляє Reuters.

На пресконференції Блінкен сказав, що вони з Ваном також обговорили стратегії обмеження надходження наркотиків до США та розглянули ризики, пов’язані зі штучним інтелектом.

Блінкен підкреслив, що приблизно 70 відсотків верстатів і 90 відсотків мікроелектроніки, які Росія імпортує, надходять з Китаю та Гонконгу. За його словами, це матеріально допомагає Москві виробляти ракети, бронетехніку та боєприпаси, необхідні для продовження війни. 

"Коли Пекін каже, що, з одного боку, він хоче миру, він хоче бачити кінець конфлікту, але з іншого боку, дозволяє своїм компаніям вживати заходів, які насправді допомагають (Володимиру) Путіну продовжувати агресію - це не сходиться", - сказав Блінкен.

Ван сказав, що позиція його країни щодо війни в Україні завжди наголошувала на необхідності миру шляхом переговорів, йдеться в заяві МЗС Китаю.

Китай відіграє вирішальну роль для миру в Україні

У п’ятницю Китай і Бразилія продовжили зусилля, щоб залучити країни, що розвиваються, до мирного плану щодо України, незважаючи на те, що президент Володимир Зеленський відкинув цю ініціативу як таку, що відповідає інтересам Москви.

На зустрічі 17 країн головували Ван Ї бразильський радник із зовнішньої політики Селсо Аморім. Ван сказав журналістам, що вони обговорювали необхідність запобігання ескалації, уникнення використання зброї масового знищення та запобігання атакам на атомні електростанції.

Цього тижня Білий дім і Європейський Союз заявили, що вони глибоко стурбовані повідомленням Reuters про те, що Росія створила в Китаї збройову програму для розробки та виробництва ударних безпілотників великої дальності для використання у війні. Раніше в п'ятницю Ван відмовився коментувати звіт на запитання репортера в штаб-квартирі ООН.

Блінкен сказав, що слід "тиснути на Іран, Північну Корею та Китай та припинити надавати зброю, артилерію, техніку та іншу підтримку" Росії. Все це має вирішальне значення для досягнення міцного миру в Україні.

Китай і Сполучені Штати, дві найбільші економіки світу, мають розбіжності щодо широкого кола питань, таких як війни в Україні та Газі, обмеження США на експорт передових технологій мікросхем, торговельні тарифи, Тайвань і права людини.

Пекін неодноразово скаржився на зв'язки США та постачання зброї на Тайвань. Він також закликав Сполучені Штати скасувати мита на свої товари та засудив пропозиції США заборонити його програмне та апаратне забезпечення в транспортних засобах через проблеми національної безпеки.

Минулого тижня заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл заявив, що виклики для США з боку Китаю перевищують виклики холодної війни.

Відносини різко погіршилися минулого року після того, як Сполучені Штати збили китайську шпигунську кулю, але з того часу обидва прагнули зберегти відкриті лінії зв’язку, щоб запобігти, за словами США, конкуренції, яка переростає у конфлікт.

Радник США з національної безпеки Джейк Салліван зустрівся з президентом Китаю Сі Цзіньпіном минулого місяця наприкінці переговорів щодо послаблення суперечок напередодні виборів у США в листопаді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube