До групи доєдналися Угорщина, Туреччина, Мексика та інші держави
Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто у пʼятницю, 27 вересня, оголосив про участь країни в ініціативі "Друзі миру". Її спільно започаткували Китай та Бразилія. Зокрема, ця група виступає на підтримку китайсько-бразильського плану миру, який передбачає завершення війни в Україні без виведення військ РФ з окупованих територій.
За словами Сійярто, до групи вже приєдналися 15 держав, серед яких Єгипет, Саудівська Аравія, Туреччина та Інші. Також долучитися до засідання ініціативи запросили Швейцарію та Францію, але чи погодилися вони наразі невідомо. Про це повідомляють угорські ЗМІ.
За словами Сійярто, до групи "Друзів миру" вже доєдналися:
Петер Сійярто заявив, що Угорщина підтримує мирні дипломатичні зусилля цієї групи, наголошуючи на важливості уникнення ядерної ескалації та поділу світу на блоки.
"Поставки зброї лише затягують конфлікт і збільшують страждання. (…) Більшість країн світу прагне миру. Країни Глобального Півдня, такі як Єгипет, Саудівська Аравія і Туреччина, розчаровані тим, що доводиться платити за далеку війну", - додав угорський дипломат.
Зазначимо, що Китай оголосив про створення цієї платформи як інструмента для політичного врегулювання війни в Україні, залучаючи до процесу країни Глобального Півдня. Міністр закордонних справ КНР Ван Ї на Генасамблеї ООН підкреслив, що ініціатива не є закритою групою, а навпаки спрямована на інклюзивний діалог.
Бразилія та Китай закликають до проведення мирних переговорів між Росією та Україною за участю обох країн, оскільки такий крок є єдиним шляхом вирішення «української кризи». Відповідну заяву підписали спеціальний радник президента Бразилії Селсо Аморім та міністр закордонних справ Китаю Ван І.
Бразилія та Китай, згідно з документом, вимагають від усіх сторін дотримуватись трьох принципів деескалації конфлікту: не розширювати поле бою, не посилювати бойові дії та уникати провокацій. У заяві країни також наголошують на неприпустимості використання зброї масового знищення, зокрема ядерної, хімічної та біологічної, і звертають увагу на необхідність запобігти ядерному поширенню та уникнути ядерної кризи. Президент Володимир Зеленський називав цей план деструктивним. Про засудження агресії РФ та необхідність вивести війська держави-окупанта в ініціативі не йдеться.
Зазначимо, що раніше Путін називав збереження окупованих територій під контролем РФ умовою для завершення війни. Ба більше, російський диктатор вимагає віддати йому Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області в їхніх адміністративних кордонах. Київ на цей ультиматум не погоджується.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.