Участь у війні принесла б Китаю ризик втрати ринків Європи та США, а ризик санкцій з боку торговельних партнерів може значно перевищити можливу вигоду
Китай продовжує допомагати Росії виключно економічно, уникаючи прямої участі у війні проти України, і, ймовірно, не змінить цей підхід найближчим часом, незважаючи на підтримку Росії з боку Північної Кореї. На думку експерта Павла Нарожного, відсутність економічної вигоди для Китаю робить його військову інтервенцію малоймовірною. Не останню роль у цьому відіграє ризик санкцій та ймовірна втрата ринків для Піднебесної.
Експерт підкреслює, що участь у війні принесла б Китаю ризик втрати ринків Європи та США. Також ризик санкцій з боку торговельних партнерів може значно перевищити можливу вигоду.
"Китай - один із локомотивів світової економіки, а в КНДР голод - стандартна ситуація. Чи не найбільша мотивація північнокорейців іти воювати - думка, що Путін буде за це якось платити: чи то грішми, чи то товарами. Китаю фінансова мотивація нецікава", - пояснив він для "24 каналу".
Він також підкреслив, що, якщо Китай вирішить надіслати своїх військових на війну в Україні, це призведе до санкцій з боку Європи та США, які є його основними торговельними партнерами.
"Я не бачу якихось драйверів, щоб Китай відправив свою регулярну армію на допомогу Росії. Якісь найманці з Китаю - так, це можливо. Але регулярна армія Китаю в Росії - це малоймовірно," - додав Нарожний.
Також він зазначив, що Північну Корею цікавлять не лише фінансові вигоди, а й бойовий досвід, тоді як для Китаю це не є пріоритетом.
"Китайці воюють не так військами, їхня експансія відбувається через кредити. Наприклад, вони отримали стратегічний порт у Венесуелі завдяки кредитам. Війна для Китаю - це занадто дорого," - пояснив він.
Держсекретар США Ентоні Блінкен 27 вересня висловив серйозну стурбованість США міністру закордонних справ Китаю Ван Ї щодо підтримки Китаєм російської оборонної промисловості. Він наголосив, що заяви Пекіна про прагнення миру в Україні не сходяться з діями. Саме з Китаю до РФ надходить величезна кількість верстатів та мікроелектроніки, які окупанти потім використовують для виробництва ракет, вбиваючи українців.
Більше того - Росія розробила і запустила виробництво ударних далекобійних безпілотників у Китаї. Вони носять назву “Гарпія-3” та можуть подолати до 2000 кілометрів. Ці дрони призначені для війни проти України. За даними видання Reuters, російська компанія ІЕМЗ “Купол”, яка є дочірньою структурою державної корпорації “Алмаз-Антей”, розробила безпілотник під назвою “Гарпія-3” і провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.
У травні міністр оборони Британії Грант Шаппс заявив, що американська та британська розвідки мають докази того, що Китай готує надання Росії летальної допомоги для використання у війні проти України. Водночас очільник британського Міноборони не надав доказів на підтримку свого твердження. Джо Байден заявив, що європейські союзники готові скоротити інвестиції в Китай, якщо він і далі підтримуватиме Росію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.