Китай хоче замінити США як наймогутнішу країну світу до 2049 року, саме тому Пекін хоче бути посередником у війні
Китай все активніше проявляє агресію щодо Тайваню. В Пекіні закликають до діалогу на Близькому Сході та пропонують так званий "мирний план" для України. Аналітики німецького видання Welt вважають, таким чином Китай хоче кинути виклик західному світовому порядку і через 25 років стати наймогутнішою державою, витіснивши США.
Про це йдеться у статті Welt, датованою 15 жовтня. За даними видання, Китай хоче замінити США як наймогутнішу країну світу до 2049 року.
Китай часто позиціює себе як мирний посередник на міжнародній арені, але, як зазначають автори, війна в Україні й бразильсько-китайський "мирний план" (який, як кажуть в Китаї, підтримують понад 100 країн) вказують на відсутність нейтральності. У цьому документі не враховується територіальна цілісність України та виведення російських військ, що контрастує з планом президента Володимира Зеленського.
Крім того, Китай і Росія мають тісні економічні зв’язки та "міцну дружбу". Отже, Пекін не тільки бажає завершити війну, але й прагне закріпити свої позиції в геополітиці як великий гравець.
На додачу, Китай активно працює над створенням нових міжнародних інституцій, які мають на меті підірвати функціонування НАТО та ООН, а також обмежити вплив Заходу. Гонконзький професор Стів Цанг заявив, що ліберальний міжнародний порядок розглядається багатьма недемократичними державами як спадщина Другої світової війни, створена, контрольована і вигідна лише Заходу.
24 травня 2024 року видання Reuters повідомило, що Бразилія та Китай виступили за проведення мирних переговорів між Росією та Україною. Країни вважають, що це єдиний шлях для вирішення "української кризи". Відповідну заяву підписали спеціальний радник президента Бразилії Селсо Аморім та міністр закордонних справ Китаю Ван І.
У документі країни закликають всі сторони дотримуватись трьох принципів деескалації конфлікту:
Також в заяві говориться про неприпустимість використання зброї масового знищення, включаючи ядерну, хімічну та біологічну.
4 червня 2024 року міністр закордонних справ Китаю Ван I оголосив, що понад два десятки країн підтримали позицію Пекіна щодо врегулювання російсько-української війни. Однак, китайський дипломат не згадував про ключову вимогу України — виведення російських військ з усієї анексованої території, що є необхідною умовою для початку будь-яких переговорів.
На так званий мирний план відреагував президент України Володимир Зеленський. Він розкритикував Китай за ігнорування зустрічі у Швейцарії та за ініціювання нового саміту з участю Росії. Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що всі ініціативи, запропоновані Китаєм і Бразилією, базуються виключно на російських вимогах до України і є неприйнятними для Києва.
Нагадаємо, раніше Китай представив свій "мирний план" із 12 пунктів, який передбачає відмову від "менталітету холодної війни", припинення військових дій та "односторонніх санкцій" проти Росії, а також відновлення мирних переговорів. The Wall Street Journal повідомляло, що Китай пропонує віддати окуповані території РФ і таким чином припинити війну.
Тим часом Зеленський 16 жовтня у Раді представив План перемоги України. Інформатор повідомляв, які пункти він містить.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.