В Україні ухвалили порядок встановлення малопотужних базових станцій – це дозволить розгортати приватні 4G/5G мережі
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК), 18 лютого ухвалила порядок розгортання малопотужних базових станцій (small cells), що дозволить покращити якість мобільного зв’язку та розгортати приватні мережі 4G/5G. Про це повідомляється на офіційному порталі регулятора.
Відповідний документ затверджено постановою НКЕК №77 від 12 лютого 2025 року. Нові правила імплементують у законодавство України європейський регламент щодо small cells (Commission Implementing Regulation (EU) 2020/1070 від 20 липня 2020 року) та встановлюють чіткі вимоги до використання такого радіообладнання.
«Для абонентів це означатиме покращення доступу до мережі мобільного оператора там, де він був обмежений через недостатню місткість мережі або слабкий сигнал, і підвищення якості наданих послуг», – йдеться в повідомленні регулятора.
Згідно з документом, малопотужні базові станції можна використовувати в різноманітних сценаріях, зокрема для:
Документ також передбачає спрощення процедури розміщення такого обладнання. Завдяки компактним розмірам малопотужні базові станції можна встановлювати на звичайних ліхтарних стовпах і стінах будинків, що значно знижує вартість розгортання мережевої інфраструктури.
Ухвалення цього порядку є черговим кроком у впровадженні європейських стандартів та розвитку сучасних технологій зв’язку в Україні. Така інфраструктура також створює передумови для ефективнішого використання радіочастотного спектра та покращення якості мобільних послуг для кінцевих користувачів.
Small cells – це портативні недорогі базові станції малої потужності, призначені для покриття невеликих територій. Кожна така станція складається з компактної антенної системи з радіоблоком для стільникового зв’язку, які мають мінімальне енергоспоживання та можуть щільно розміщуватися на відстані кількох десятків або сотень метрів одна від одної. Обладнання можна встановлювати як у приміщеннях, так і на відкритому повітрі, доповнюючи операторські мережі для покращення покриття, підвищення цільової місткості та підтримки нових послуг. Small cells легко передають одна одній обслуговування рухомого користувача, забезпечуючи безперервне якісне покриття та високу швидкість передавання даних.
НКЕК послідовно працює над покращенням якості зв’язку в Україні. Нещодавно регулятор запровадив новий інструмент для перевірки якості інтернет-з’єднання – QoS Tool – Speedtest, розроблений спільно з компанією Ookla. Сервіс дає змогу користувачам перевіряти якість своїх інтернет-послуг, а отримані дані НКЕК використовує для аналізу користувацького досвіду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.