Meta дасть Путіну шанс порвати найдорожчий підводний кабель у світі

Якщо, звісно, диктатор доживе до закінчення цього амбітного проекту

Марк Цукерберг, Meta, Facebook, Instagram, океан, Інтернет, мережа, Росія
Цукерберг вочевидь прагне стати монополістом на ринку надання послуг з Інтернет-підключення.

Відомо, що країна-терорист Росія вже псувала підводні інтернет-кабелі, зокрема в Балтійському морі. Та схоже, вона отримає новий шанс зробити це знову. Цього разу мова про найбільший кабель зв'язку у світі, повідомляє IFLScience. Компанія Meta анонсувала проект підводного кабелю Waterworth, довшого за окружність Землі. Meta планує прокласти понад 50 тисяч кілометрів підводних кабелів. Окружність нашої планети при цьому складає 40 030 кілометрів.

Проект охопить п'ять континентів і включатиме штучний  інтелект. Він має забезпечити краще підключення до США, Індії, Бразилії, Південної Африки тощо. В проект інвестують багато мільярдів. Його мета – захист світової цифрової мережі через відкриття трьох нових океанських коридорів – "із багатим високошвидкісним зв’язком, необхідним для впровадження інновацій штучного інтелекту в усьому світі". Відомо, що коридор в Індійському океані готова фінансувати Індія.

Нове оголошення Meta з’явилося після того, як у 2024 році НАТО оголосило про створення консорціуму вартістю 2,5 мільйона доларів, який має на меті зробити Інтернет менш вразливим до перебоїв. Очікується, що деякі елементи нової системи почнуть тестувати вже цього року.

Новий проект стане найдовшим – з 24 пар оптоволоконних кабелів у світі.
Новий проект стане найдовшим – з 24 пар оптоволоконних кабелів у світі.

Meta заявляє, що вони застосують першу у своєму роді трасу, максимізуючи кабель, прокладений у глибокій воді – на глибині до 7 км – і використовуючи вдосконалені методи захоронення в зонах з високим ризиком розломів, таких як мілководдя біля узбережжя, щоб уникнути пошкодження якорями тощо.

Новий проект стане найдовшим – з 24 пар оптоволоконних кабелів у світі, сподіваються в компанії. До цього Meta вже розгортала кабелі з 24 парами волокон – порівняно з типовими 8-16 парами волокон інших нових систем. У 2022 році компанія також анонсувала прокладання кабелю 2Africa на 45 тися кілометрів.

Таким чином Meta продемонструвала велике бажання володіти більшою частиною підключення. Це ще одна демонстрація, оскільки компанія прагне обійти конкурентів у наданні користувачам унікального досвіду шляхом тісної інтеграції апаратного й програмного забезпечення, платформи та своїх зростаючих прагнень у підключенні, вважають аналітики.

Нагадаємо, що сьогодні контрольний пакет акцій компанії належить Марку Цукербергу. Компанія володіє соціальними мережами Facebook і Instagram.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube