Мате сподобається всім, хто любить бадьорий ранок. Лайфхак від Інформатор Україна: детальний рецепт з фото, як швидко та смачно приготувати улюблений напій Ліонеля Мессі
Рецепт мате сподобається всім, хто любить бадьорий ранок. Готувати його легко та смачно. Цей рецепт простий та здоровий. А щоб ваша страва вийшла ще смачнішою, Інформатор приготував корисну пораду.
Сніданок всесвітньо відомий футболіста Ліонеля Мессі залежить від розкладу матчів та тренувань. Радник із трансферів «Барселони» Чарлі Рексач в одному з інтерв'ю розповідав, що Мессі в минулому зловживав піцею та іншою шкідливою їжею. Але коли аргентинцю набридли м'язові травми, а його самого стало нудити (навіть під час матчів), він звернувся до відомого дієтолога – італійця Джуліано Позера. Дієтолог визначив п'ять основних продуктів – воду, оливкову олію гарної якості, цілісні зерна, свіжі фрукти та свіжі овочі. Зі свого раціону Мессі виключив солону їжу та продукти, багаті на вміст цукру. Він намагається не їсти білий хліб.
У звичайні дні Ліонель Мессі їсть на сніданок яєчню з двох яєць, вівсянку, сухофрукти або свіжі ягоди, гарбузове насіння, банан та апельсиновий сік. А ось за а 10 днів до будь-якого важливого матчу Лео сідає на спеціальну низьковуглеводну дієту. В такі дні ранок Ліонеля починається зі щільного сніданку, який обов'язково включає курку, відварену картоплю та зелені фрукти.
Але незмінною залишається пристрасть Мессі до популярного в Аргентині мате — цей тонізуючий напій футболіст п'є і за сніданком, і протягом дня. Часто на фото Мессі можна побачити з калебасом — традиційним посудом для вживання мате.
У Південній Америці індіанці гуарані почали вживати мате 9 тисяч років тому, на 4 тисячі років раніше, ніж китайці познайомилися з чаєм, і за 8 тисяч років до «винаходу» кави. Мате - це листя падубу парагвайського – вічнозеленого дерева, поширеного в Аргентині, Уругваї, Парагваї, Болівії та Південній Бразилії.
Перші іспанці, що дісталися Південної Америки, назвали цей «чай» Йєрба Мате. Сам напій позначався саме словом "йєрба", а мате - посуд для розпивання. На батьківщині напою до цього дня слово «Мате» служить лише приставкою до будь-якого напою, наприклад, трав'яного чаю або листя коки. Однак, в іншому світі цей чудовий тонізуючий напій називають просто «Мате», найчастіше з наголосом на перший склад.
Тонізуючий ефект мате відрізняється від кавового чи чайного. Головна активна речовина напою – матеїн - бадьорить як кофеїн та чайний теїном. При цьому мате не так сильно впливає на серце, і має більше корисних мікроелементів та антиоксидантів, ніж скажімо зелений чай. У мате містяться вітаміни A, B5, B6, B2, C, PP, і величезна кількість корисних кислот з назвами, що важко вимовляються. Мате тонізує та допомагає впоратися зі стресом, підвищує мозкову активність, зміцнює стінки судин, також прискорює обмін речовин, сприяє поліпшенню роботи ШКТ і багато чого ще.
Мате заварюють, використовуючи калабас (ще його називають калебасом) та бомбілью. Калабас - це висушений гарбуз-горлянка, в якій традиційно заварюють мате. Зараз їх роблять також із кераміки, скла або порцеляни. Бомбілья – металева паличка, якою напій п'ють. І те й інше продається в чайних магазинах.
Порада від Інформатора: У мате можна додавати цукор, трави, ягоди, шматочки лимонної або апельсинової цедри. Хоча справжнім вважається міцний напій без добавок. У аргентинців є навіть приказка: «Солодкий мате п'ють тільки городяни, жінки, діти і грінго, а справжній гаучо п'є міцний!». Аргентинський телеведучий Лало Світ написав «Поему про мате», в якому є рядки «Ми стаємо дорослими, коли відчуваємо потребу вперше випити мате на самоті».
Заповніть калабас мате на ¾ його обсягу, закрийте долонею і сильно струсіть, ущільнюючи таким чином листя. Нахиліть калабас горизонтально і в верхній «коридор», що відкрився, просуньте бомбилью, поки вона не упреться у дно судини. Поверніть калабас у вертикальне положення. Не рухайте бомбілью і не перемішуйте заварку. Налийте трохи гарячої води (не вище 80° С) і чекаємо пару хвилин поки нижні шари мате просочаться і ущільнять навколо бомбільї. Якщо залити окропом, напій буде дуже гірким і міцним, та й бомбілья стане занадто гарячею. Доливайте воду до верхнього рівня листя. Відразу випивайте екстракт, не зовлікаючи. Отримуйте задоволення. Повторюйте процедуру до тих пір, поки вам подобається смак напою. Залежно від сорту та смакових уподобань, в калабас можна підливати воду до 15 разів.
Раніше Інформатор писав:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.