"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Перенесення вихідних та робочих днів, крім випадків, встановлених цим Кодексом, визначається трудовим або колективним договором
Верховна Рада ухвалила законопроект щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань, яким вирішила взагалі скасувати відповідні положення КЗпП. Наприклад, про перенесення вихідних та робочих днів роботодавцями за рекомендацією Уряду. Які передбачені зміни?
Як відомо, відповідно до чинної редакції статті 67 Кодексу законів про працю, Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких святкових та неробочих днів може рекомендувати керівникам підприємств перенести вихідні та робочі дні. Втім, у період дії воєнного стану ці норми не застосовуються. Тому, змінами до законодавства Рада виключила з КЗпП норму про перенесення вихідних та робочих днів роботодавцями за рекомендацією Уряду Так, законом скасовуються положення частин четвертої і п’ятої статті 67 КЗпП.
Натомість передбачено статтю 67 доповнити новою частиною такого змісту:
Перенесення вихідних та робочих днів, крім випадків, встановлених цим Кодексом, визначається трудовим та/або колективним договором. У разі відсутності відповідного положення у трудовому та/або колективному договорі перенесення вихідних та робочих днів здійснюється за наказом (розпорядженням) роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), а в разі відсутності первинної профспілкової організації - з вільно обраними та уповноваженими представниками (представником) працівників.
Втім, як зазначило Головне юридичне управління парламенту, таке положення звужує трудові права працівників, оскільки не встановлює підстави для прийняття роботодавцем такого рішення та термін його прийняття і доведення до відома працівників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.