Верховна Рада проголосувала за важливі антикорупційні законопроєкти: які зміни чекають на НАБУ, САП та НАЗК

Читать на русском

Ці антикорупційні законопроєкти рекомендувала прийняти Європейська комісія для вступу України до ЄС

Читать на русском
Антикорупційні законопроєкти
Нардепи, зокрема, хочуть збільшити штат НАБУ

Ці антикорупційні законопроєкти рекомендувала прийняти Європейська комісія для вступу України до ЄС

Верховна Рада України у вівторок, 21 листопада, прийняла декілька антикорупційних законопроєктів. Вони стосуються роботи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Ухвалити ці документи закликала Єврокомісія для подальшої євроінтеграції України.

Так, Верховна Рада у першому читанні підтримала урядовий законопроєкт №10203-1. Він пропонує набрати в штат НАБУ додатково 300 детективів за 3 роки - по 100 на рік, починаючи з наступного року. В результаті в НАБУ буде 1000 детективів та 750 членів керівного складу.

"Прийняття та реалізація проєкту посилить кадровий потенціал Національного антикорупційного бюро України, що, у свою чергу, забезпечить підвищення ефективності та результативності у розкритті та попередженні корупційних злочинів", - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Документ під час голосування підтримали 323 народних обранців. Нардеп Ярослав Железняк зазначив, що це - важливий документ, який є одним з основних в наших європейських зобовʼязаннях.

Результати голосування депутатів
Результати голосування депутатів

В першому читанні ВР прийняла урядовий законопроєкт №10060 щодо посилення незалежності САП. "За" проголосували 286 депутатів. На прийнятті цього документа наголошували посли G7, також він виконує зобов'язання України перед МВФ.

"Прийняття та реалізація проєкту посилить незалежність САП, сприятиме наповненню структури САП професійними та доброчесними кадрами, запровадить на законодавчому рівні механізм підзвітності діяльності САП та забезпечить можливість створення окремої дисциплінарної комісії САП, посилить статус керівника вказаного антикорупційного органу та його самостійність у прийнятті рішень, що дозволить мінімізувати вплив, зокрема Генерального прокурора, на процес прийняття рішень", - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Результати голосування депутатів
Результати голосування депутатів

Також в першому читанні Верховна Рада прийняла зміни до закону "Про запобігання корупції". Відповідний урядовий законопроєкт №10262 підтримали 287 нардепів. Цей документ дає НАЗК повноваження перевіряти майно чиновників, набуте ще до публічної служби.

"Європейська Комісія у Звіті звернула увагу на необхідність скасування обмежень повноважень НАЗК стосовно продовження перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та щодо перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби, без шкоди для правил, що застосовуються до національної безпеки під час воєнного стану. Це одна з важливих умов для подальшої євроінтеграції", - пояснив важливість прийняття цього закону депутат Ярослав Железняк.

Результати голосування депутатів
Результати голосування депутатів

Україну закликають посилити боротьбу з корупцією, це важливо для вступу в ЄС

Україна офіційно отримала звіт Єврокомісії в межах Пакета розширення ЄС. Виходячи зі звіту ЄК, Україна завершила понад 90% необхідних кроків, проте змістовний процес переговорів про приєднання нашої країни до блоку може відкритися в березні 2024 року, коли Україна втілить в життя ще частину реформ.

Зокрема, ЄС порекомендував Україні збільшити кількість працівників НАБУ, внести зміни у Закон "Про запобігання корупції", прийняти закон, який врегулює лобіювання за європейськими стандартами, та виконати рекомендації Венеційської комісії про реформування законодавства щодо нацменшин. Європейська комісія очікує від України продовження реформ.

Окрім того, наприкінці літа Держдепартамент США видав офіційну дипломатичну ноту Україні стосовно очікувань щодо боротьби з корупцією та фінансової прозорості. У документі стверджується, що Київ має продовжувати реформи у цих сферах задля того, щоб отримувати пряму бюджетну допомогу від Вашингтона. Зокрема, Україна повинна впроваджувати важливі реформи в рамках співпраці з МВФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.