Помилки, які вбивають серце в морози: найнебезпечніший місяць січень

Читать на русском

Низькі температури підвищують ризик гострих серцевих патологій

Читать на русском
мороз
Під час холодів серце має працювати з подвійною силою.

Низькі температури підвищують ризик гострих серцевих патологій

Не допустити переохолодження організму під час морозів нам допомагає не пуховик, не уггі і не чай - "віддуватися" доводиться серцю, яке змушене працювати з подвійною силою. Збільшується частота і сила серцевих скорочень, аби перекачувати більший об`єм крові за одиницю часу і швидше зігріти організм.

До того ж, серце виділяє гормони для протистояння холоду: адреналін та норадреналін, які допомагають йому працювати швидше. І тиреоїдний гормон, що збільшує швидкість метаболізму, аби організм виробляв більше тепла.

Результатом цих зусиль стає не лише зігрівання, а й зимові проблеми із серцем. На жаль, в холоди трапляються найнебезпечніші катастрофи: від інфаркту до раптової серцевої смерті. Тому взимку відбувається пік гіпертонічних кризів, аритмій, інсультів, інфарктів, різко зростає кількість викликів невідкладної допомоги.

Чому низькі температури впливають на роботу серця?

Взимку на серці діє декілька факторів, які можуть збільшити навантаження:

  • звуження судин. Це відбувається через те, що організм намагається зберегти тепло, скорочуючи кровотік у поверхневих судинах. Внаслідок серце має працювати з більшим навантаженням, аби прокачати кров через судини меншого діаметру,
  • підвищення в'язкості крові. За низьких температур кров стає більш в'язкою, що ускладнює її струм,
  • збільшення ризику тромбоутворення. В'язка кров із більшою вірогідністю утворює тромби, які можуть закупорити судини та призвести до інфаркту чи інсульту.
Зимові прогулянки корисні всім.
Зимові прогулянки корисні всім.

Винен не лише холод

Зимове навантаження на серце часто "забезпечують" собі самі люди. Січень вважається піковим періодом серцевих недуг через свята, які супроводжуються підвищеним вживанням алкоголю.

Зима - час набору ваги, а це підвищений холестерин і прогресування атеросклерозу. Взимку змінюється раціон: ми їмо менше овочів та фруктів і більше – жирного та солодкого. Крім того, помітно менше рухаємось і втрачаємо форму. Тому звичайнісінькі фізичні зусилля збільшуватимуть навантаження на серце.

Серед причин, на які вплинути неможливо, є кілька основних:

  • спадковий фактор. Серцеві хвороби батьків, бабусь-дідусів автоматично переводять у групу ризику взимку,
  • перепади атмосферного тиску - те, чим славиться українська зима з її температурними гойдалками,
  • нестача вітаміну D, зміст якого взимку скорочується, але саме він захищає серце і судини.

Як допомогти серцю впоратися з морозом?

  1. Одягайтеся тепло, але не кутайтеся, щоб стало жарко. Одяг повинен бути досить щільним, щоб захистити від холоду. Але коли людина пітніє та втрачає вологу, серцю доводиться працювати інтенсивніше.
  2. Не допускайте перепаду температур між вулицею та приміщенням. Потрапити з вуличних -10 до натопленого супермаркету, де +23 - дуже шкідливо для серця. Не виходьте надвір, якщо ви нещодавно приймали гарячий душ або ванну.
  3. Не перенапружуйтесь, уникайте фізичних навантажень на морозі. Якщо ж вирішили зайнятися спортом на відкритому повітрі або почистити сніг, знайте міру і не забувайте робити перерви.
  4. Вставайте з ліжка вранці не поспішаючи, адже це найнебезпечніший час, коли трапляються інфаркти та інсульти. Серцево-судинна система повинна "розгойдатися" на початку дня поступово.
  5. Гуляйте на вулиці навіть у мороз – недовго і не поспішаючи.
  6. Приберіть із раціону солодощі, маринади, ковбасні вироби, фастфуд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.