«Я сказав Путіну: "Якщо ти увійдеш в Україну, я розбомблю до біса Москву. Кажу тобі - у мене не буде вибору". А він такий: "Не вірю тобі". А я йому: "Ще як". Він знову: "Не вірю". Але правда в тому, що він повірив мені... ну, на 10%»
«Без неї» — це трек про післясмак великого кохання. Не про конфлікт, не про скандал, а про тихий стан, коли ніби все ще живеш, але без неї, як без шкіри.
Низькі температури підвищують ризик гострих серцевих патологій
Не допустити переохолодження організму під час морозів нам допомагає не пуховик, не уггі і не чай - "віддуватися" доводиться серцю, яке змушене працювати з подвійною силою. Збільшується частота і сила серцевих скорочень, аби перекачувати більший об`єм крові за одиницю часу і швидше зігріти організм.
До того ж, серце виділяє гормони для протистояння холоду: адреналін та норадреналін, які допомагають йому працювати швидше. І тиреоїдний гормон, що збільшує швидкість метаболізму, аби організм виробляв більше тепла.
Результатом цих зусиль стає не лише зігрівання, а й зимові проблеми із серцем. На жаль, в холоди трапляються найнебезпечніші катастрофи: від інфаркту до раптової серцевої смерті. Тому взимку відбувається пік гіпертонічних кризів, аритмій, інсультів, інфарктів, різко зростає кількість викликів невідкладної допомоги.
Взимку на серці діє декілька факторів, які можуть збільшити навантаження:
Зимове навантаження на серце часто "забезпечують" собі самі люди. Січень вважається піковим періодом серцевих недуг через свята, які супроводжуються підвищеним вживанням алкоголю.
Зима - час набору ваги, а це підвищений холестерин і прогресування атеросклерозу. Взимку змінюється раціон: ми їмо менше овочів та фруктів і більше – жирного та солодкого. Крім того, помітно менше рухаємось і втрачаємо форму. Тому звичайнісінькі фізичні зусилля збільшуватимуть навантаження на серце.
Серед причин, на які вплинути неможливо, є кілька основних:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.