Коротких шляхів до довгого та здорового життя поки не винайшли
Комфортне, здорове старіння та довголіття залежать від вдалого поєднання генетичних та не генетичних факторів. Наші гени впливають на це лише на 25%, решта залежить від того, як ми живемо і що робимо.
Пігулки довголіття або вітаміни для здоров'я, на жаль, поки що не вигадані. Натомість наука сформулювала основні принципи, дотримуючись яких, можна самому покращити здоров'я та продовжити життя, повідомляє ScienceAlert.
І це означає, що у щоденному раціоні її частка становить не менше 70%. Інакше ні про яке довголіття не може бути й мови, адже саме рослинні продукти впродовж життя захищають клітини від ушкодження та запобігають хворобам.
Профілактикою чого виступає рослинна їжа:
Підбирати рослинну дієту потрібно "під себе", з урахуванням особливостей організму та стану здоров'я. Найбільш вивченою, ефективною та зрозумілою є середземноморська дієта, яка легко адаптується до будь-яких кухонь світу.
Особлива увага приділяється фруктам, овочам, цільнозерновим продуктам, бобовим і корисним рослинним маслам. Риба є основним джерелом білка замість червоного м'яса, свинини чи птиці. У помірних кількостях дієта містить червоне вино. Кисломолочні продукти використовують регулярно, але у помірних кількостях. Яйця і птицю - іноді, червоне м'ясо і продукти з високим ступенем переробки - рідко.
Ми живемо в середовищі, де все, здається, тільки сприяє ожирінню – висококалорійні продукти доступні, різноманітні та смачні. Але якщо задуматися про наслідки, вони виглядають жахливо. Проблеми зі здоров'ям, викликані зайвою вагою, торкаються:
А це спричиняє не лише хвороби серця, діабет та деякі види раку, а й погіршення психічного здоров'я, спричинене низькою самооцінкою та депресіями. "Набір", який стрімко скорочує життя людини.
Звичайно, це дозволяє підтримувати форму та покращує зовнішній вигляд. Але справа не лише у стрункій фігурі та боротьбі із зайвою вагою. Вплив фізичних вправ є набагато ширшим, і вони безпосередньо впливають і на здоров'я, і на тривалість життя.
Чим корисна рухова активність:
Причому користь є від будь-якого способу рухової активності - робіть те, що можете і те, що приносить задоволення. І це вже буде надійний захист від гіпертонії, остеопорозу, раку товстої кишки та молочної залози, діабету, хвороб кісток та суглобів.
Не має значення, що це - звичайні сигарети, електронні, вейпи. Всі тютюнові вироби токсичні, і жоден не є безпечним. Більше 200 хімічних речовин, що виділяються при спалюванні тютюну, є отруйними. Із них 69 викликають рак. Крім того, до найтяжчих наслідків куріння належать хвороби серцево-судинних катастроф.
А от якщо ви кинули цю звичку, винагородою стає:
Це має найтісніший зв'язок із довголіттям за допомогою наступних чинників:
Ізольовані та самотні люди набагато частіше страждають від депресій, деменції та ризику передчасної смерті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.