Яку безкоштовну допомогу можна отримати при інфарктах та інсультах

В першу чергу, при симптомах інфаркту або інсульту дзвоніть 103

Яку безкоштовну допомогу можна отримати при інфарктах та інсультах

В Національній службі здоров'я України дала рекомендації, що робити в разі інфаркту та інсульту, та яку саме допомогу мають надати медичні заклади за програмою медичних гарантій. Медична допомога при цих захворюваннях надається усім пацієнтам, незалежно від того, чи укладена декларація про вибір лікаря. Варто діяти швидко, адже від цього залежить життя людини. 

Якщо у людини поруч з вами симптоми гострого інфаркту міокарда або гострого мозкового інсульту, передусім потрібно викликати бригаду екстреної допомоги за єдиним номером 103.

Основні симптоми 

Симптоми гострого інфаркту міокарда — це біль, що давить; відчувається за грудиною та часто віддає в нижню щелепу, спину, ліву руку, лопатку; не проходить після відпочинку. Симптоми гострого мозкового інсульту — це раптова слабкість, оніміння, параліч половини тіла або обличчя, руки, ноги, інтенсивний головний біль, порушення чіткості зору або мовлення, запаморочення, втрата координації рухів, нудота.
Диспетчеру потрібно назвати всі симптоми, інформацію про пацієнта, точну адресу та підготуватись до приїзду швидкої. 

Бригада екстерної медичної допомоги доставить пацієнта в медичний заклад, який уклав договір з НСЗУ на пакет "Медична допомога при гострому інфаркті міокарда" або "Медична допомога при гострому мозковому інсульті". Саме у таких закладах є все необхідне для лікування — фахівці та обладнання. Тому важливо, щоб пацієнти потрапили саме туди, де їм зможуть надати якісну допомогу.

Перелік безкоштовних послуг

До переліку безоплатних послуг при гострому інфаркті входять: огляд пацієнта, визначення основних біохімічних показників і специфічних тестів крові, проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця і відновлення кровотоку по інфаркт-залежній артерії, стентування, лабораторні та інструментальні дослідження (ангіографічне дослідження, ЕКГ, ехокардіографія, рентген).

До безкоштовної допомоги при гострому мозковому інсульті входить: огляд пацієнта невропатологом або нейрохірургом, який має відповідну підготовку, проведення нейровізуалізації, анестезія, тромболітична терапія, лабораторні та інструментальні дослідження. А також ендоваскулярні нейроінтервенційні та нейрохірургічні втручання. Пацієнтам з інфарктом або інсультом мають забезпечити цілодобовий моніторинг та контроль стану, консультації інших фахівців за потреби, своєчасне проведення седації (для пацієнтів з інсультом), анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.

Крім того, програма медичних гарантій покриває забезпечення пацієнта лікарськими засобами, що входять до Нацпереліку та ті, що закуповуються централізовано Міністерством охорони здоров'я, або в рамках інших програм центрального та місцевого бюджетів. Важливо! Реабілітація пацієнта має розпочинатися під час гострого реабілітаційного періоду або одразу після стабілізації стану здоров'я. Така послуга є теж безкоштовною і входить у комплекс медичної допомоги.

Безкоштовні ліки

В програму реімбурсації "Доступні ліки" входять препарати для профілактики інфаркту та інсульту. Які саме препарати входять до програми можна подивитися у переліку. Їх можна отримувати безкоштовно або з доплатою в будь-якій аптеці країни, яка має договір з НСЗУ. Знайти аптеку, яка відпускає "Доступні ліки" можна за телефоном 16-77.

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для громадян, які через війну втратили доступ до медичної допомоги. Крім того, американські хірурги безкоштовно прооперують українців, які постраждали від війни.

Також Інформатор писав, як отримати імуносупресанти під час війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube