Спалах зомбі-хвороби налякав вчених: смертельна, невиліковна і дуже заразна

Читать на русском

Може пройти більше року, перш ніж у інфікованих з’являться симптоми.

Читать на русском
Здоров'я, хвороба, США, катастрофа
Ризик передачі хвороби від оленій людині - є

Може пройти більше року, перш ніж у інфікованих з’являться симптоми.

Спалах "хвороби зомбі", котра охопила американський штат Вайомінг, описують як "катастрофу, що повільно рухається". Інформатор розбирався, чи загрожує цей недуг людям. Серед найпоширеніших ознак - різка втрата ваги та млявість, тому хворих порівнюють із зомбі. Нині ця хвороба серед тварин поводиться подібно до "коров’ячого сказу". 

Так звана хвороба "зомбі-оленя", також відома як хвороба хронічного виснаження (CWD), зараз поширюється серед оленів і лосів у США. За оцінками, сотні тварин були вражені хворобою минулого року, повідомляє IFLscience. При цьому хвороба цілком може передатись людям, й одним з основних ризиків зараження є споживання інфікованого м’яса. 

Так, у випадку коров'ячого сказу вживання інфікованої яловичини може спричинити людську форму того самого захворювання. Такі випадки зустрічаються рідко, однак вони смертельні. Хвороба проявляється ушкодженням головного мозку, стан хворих при цьому швидко погіршується.

Й хоча можливі методи лікування досліджуються, наразі немає відомих ліків від цієї хвороби. Тому розумно остерігатися схожої хвороби "зомбі", оскільки ризик передачі її людині - є. Більше того він зростає пропорційно до масштабів поширення хвороби серед тварин.

Варіанти розвитку подій

Хвороба здатна мутувати, і ці мутації можуть бути хорошими чи поганими для людей. На прикладі SARS‑CoV‑2, вірусу, який викликає COVID-19, деякі мутації зробили патоген більш заразним і смертоносним, тоді як інші зменшили його потенціал. Те ж саме може стосуватися хвороби "зомбі".

"Ми маємо справу з хворобою, яка незмінно є смертельною, невиліковною та дуже заразною. Головне занепокоєння полягає в тому, що ми не маємо ефективного простого способу викорінити її, ані у тварин, яких вона заражає, ані в навколишньому середовищі, яке забруднює", - прокоментував ситуацію американський епідеміолог для The Guardian.

Центри контролю та профілактики захворювань дали свої рекомендації. Особливо вони стосуються мисливців, які споживають м'ясо вбитих тварин. Їх закликали не їсти м'ясо тварин, як поводяться досить нетипо й дивно. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.