У Стамбулі основна увага перемовин звелася до гуманітарного треку: сторони провели обмін військовополоненими та тілами загиблих
Переговори між Україною та Росією наразі зайшли у глухий кут. Київ виступає за безумовне припинення вогню, узгоджене із США у Саудівській Аравії. Втім, останній раунд перемовин у Стамбулі завершився без результатів, оскільки росіяни приїхали з власними умовами, що нагадують ультиматум.
Про це розповів заступник глави Офісу президента Павло Паліса в інтерв’ю азербайджанському агентству Report. За його словами, українська команда готова до подальших перемовин.
"Україна, як і раніше, готова рухатися вперед за планом без попередніх умов для обговорення подальших кроків до справедливого і сталого миру", - зауважив Паліса.
Під час останнього раунду увага перемовин звелася до гуманітарного треку, адже сторони домовилися про обміни полоненими і тілами загиблих. Втім, під час ДНК-експертизи з’ясувалося, що серед тіл українських солдатів РФ передала, ймовірно, і своїх загиблих. Крім того, Київ підіймав питання повернення викрадених дітей і мирних жителів.
Однак щодо припинення вогню домовитися не вдалося. Хоча діалог поки зірвано, Україна не закриває двері для переговорів і готова вести їх на будь-якому майданчику, якщо це дасть реальні результати.
"Росіяни приїхали до Стамбула зі своїми умовами, які радше схожі на декларацію про капітуляцію. А Росія зараз не в тому становищі, щоби диктувати такі умови", - додав заступник Єрмака.
Президент США Дональд Трамп змінює свою стратегію щодо Росії. Від "пряника" він переходить до жорсткого "батога". У понеділок він оголосив, що США в основному скасують рішення про припинення постачання певних видів озброєння Україні, а вже у вівторок розкритикував Володимира Путіна за те, що той "гнав маячню" на адресу Америки. Багато з того, що говорить російський лідер, як зауважив президент Трамп, виявилося "порожніми словами".
Дональд Трамп пообіцяв зробити важливу заяву про Росію. При цьому він не став вдаватися в подробиці про те, що збирається сказати.
Здебільшого цю заяву Трампа інтерпретують таким чином: президент США дозволить Конгресу нарешті запровадити пекельні санкції проти РФ. Але є одне "але". Конгрес мав ухвалити ці санкції ще 9 липня. Про це надходили повідомлення з довірених політичних джерел. Але нічого не ухвалили.
Раніше, як відомо, держсекретар США Марко Рубіо зустрічався з головою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Вони розійшлися в оцінках підсумків зустрічі: Рубіо повернувся із твердженням, що зʼявився новий план мирного врегулювання з РФ. Лавров заявив, що показав Рубіо заяви президента України Володимира Зеленського про вбивство росіян. Тобто, з боку Лаврова була надіслана лише чергова нісенітниця.