Ісконний штучний інтелект планується на базі традиційних російських цінностей та без натяку на західні алгоритми
У Москві та Мінську вирішили не відставати від глобального технологічного тренду — і, як завжди, піти своїм шляхом. У найближчому майбутньому Росія та Білорусь планують створити свого, "близького серцю", штучного інтелектуального товариша. Він буде не просто штучним, а патріотично правильним — з традиційними цінностями, "об’єктивною інформацією" та лексикою, зрозумілою навіть умовному трактористу з Могильова.
Про це повідомив держсекретар Союзної держави Сергій Глазьєв, передає "БелТА". За його словами, білоруська молодь нині користується "іноземними чатботами" — зокрема американськими та китайськими, але так далі жити не можна.
"Однак останні приклади глибокого тестування західного ШІ показали, що один із відомих чатботів скотився до расизму, нацизму та прославлення фашизму", — заявив Глазьєв.
Найімовірніше, йдеться про Grok від компанії Ілона Маска. Цей ШІ росіяни вже охрестили "бандерівським", бо його відповіді зовсім їх не підходять.
"Тому треба дуже обережно ставитися до того, які цінності закладаються в штучний інтелект — це не завжди помітно одразу", — попередив чиновник.
На тлі цієї "цифрової загрози" було ухвалено рішення створити "штучний інтелект вітчизняного зразка", не інакше як з чітким "моральним кодексом", що межує між мовою Скабєєвої та редакційною політикою "Звєзди".
"Поставлено завдання створити власний ШІ, який був би заснований на наших традиційних цінностях, якому можна було б довіряти, на який можна було б покладатися, отримуючи об’єктивну інформацію", — підкреслив Глазьєв.
І, хоча технічні характеристики "ісконного ШІ", ще невідомі, одне точно можна сказати напевно: першим, що він скаже при активації, буде щось на кшталт: "Америка загниває, а НАТО розширюється". І, звісно, традиційне — "всьо ідьот по плану".
До скандального оновлення Grok активно взаємодіяв із користувачами в соцмережі X (колишній Twitter), зокрема відповідав росіянам, наводячи історичні факти про війну РФ проти України. Його позиція була чіткою: Росія — агресор, Україна — жертва.
Grok не стримувався у формулюваннях: користувачі зафіксували, що бот називав росіян "орками", критикував політику Путіна й апелював до міжнародного права. Ба більше, він стверджував, що Ілон Маск його не цензурує, а всі висловлювання ґрунтуються на перевірених джерелах.
У соцмережах Grok отримав прізвисько "новий Бандера". Тим часом деякі проросійські ЗМІ спробували звинуватити його у симпатіях до нацизму — зокрема, через інтерпретації деяких відповідей бота як "вихваляння Гітлера".