Незвичайні рецепти з фруктів - до вашого святкового столу.
Рецепти незвичайних фруктів до новорічного столу сподобаються усім прихильникам святкових десертів! Готувати їх просто. А щоб смакувало ще більше, Інформатор вже традиційно має для вас смачні поради.
На розігріту пательню з рослинним маслом викладіть мандарини, надрізані біля основи. Далі слід замісити тісто.
Для цього треба змішати яйце, молоко, борошно, дріжджі та оливкову олію. Підсолодити та додати солі за смаком. Залийте мандарини тістом та накрийте кришкою. Чекайте поки тісто підніметься. Смажте до повної готовності на середньому вогні. Смачного!
Ананас слід очистити від шкірки, серцевини та нарізати шматочками, а потім кожен шматочок нарізати на четвертинки. Далі розігрійте духовку до 180C і застеліть деко антипригарним папером.
Розкладіть шматочки ананаса на застелене деко, скропіть оливковою олією, посипте цукром і сіллю. Струсіть, щоб переконатися, що кожен шматок добре покритий, а потім смажте приблизно 30 хвилин до золотистого кольору. Вийміть і залиште при кімнатній температурі для охолодження.
Порада від Інформатора: смажені ананаси зберігатимуться до тижня в герметичному контейнері в холодильнику!
Помийте банани та позрізайте з них "попки", як на відео. Просмажте до потемніння шкірки в глибокій пательні з водою та олією. Далі викладіть банани на тарілку, щоб охололи. Почистіть та розімніть їх виделкою.
Змішайте сіль, копчену паприку, борошно та цибулю з банановою масою. Ложкою сформуйте котлетки та протушіть їх в олії на сковороді. Аби не пригоріли, можна додати воду.
Приготуємо джем з апельсинів зі шкіркою, адже у шкірці цитрусових містяться ефірні масла, які надають фруктам аромат і мають безліч корисних властивостей. Такий продукт принесе більше користі і збереже пряні нотки.
Спочатку ретельно миємо фрукти, знімаємо тонкий шар цедри з половини лимона і апельсина і подрібнюємо її ножем. Решту фруктів очищаємо від шкірки і нарізаємо на свій смак. Зважуємо фруктову масу разом з цедрою і засипаємо її такою ж кількістю цукру. Якщо апельсини дуже солодкі, кількість цукру краще трохи зменшити.
Залишаємо суміш на кілька годин або на ніч, щоб виділився сік та розчинив увесь цукор. Потім викладаємо все в чашу мультиварки і включаємо режим "Випічка" або "Варення", чекаємо, коли вміст закипить і виставляємо таймер на півгодини. Або варимо джем в каструлі на середньому вогні. Смачного!
Порада від Інформатора: щоб отримати однорідну масу, з очищених фруктів можна зробити пюре - за допомогою блендера, м’ясорубки чи кухонного комбайна. А от додавання наприкінці приготування джему палички кориці, кількох зірочок бадьяна та гвоздичок, трохи запашного і чорного перцю - перетворить апельсиновий джем в подобу густого глінтвейну. А добавка тертого мигдалю в кінці варіння додасть джему терпку горіхову нотку!
Спочатку підготуйте форму, тому що потім просто не встигнете. Дно неодмінно застеліть пекарським папером. Помістіть у миску желатин, додайте 130 мл води, дайте набрякнути. Швидкорозчинному желатину для цього достатньо двох хвилин. У велику каструлю помістіть цукор і влийте 130 мл води. Якщо є бажання та можливість, додайте жовтий харчовий барвник. Введіть у цедру половину лимона.
Доведіть суміш до кипіння, помішуйте. Цукор повинен повністю розчинитись. Введіть набряклий желатин, і знову помішуйте, щоб желатин розчинився. За перших ознак кипіння зніміть каструлю з вогню. Нехай суміш охолоне до кімнатної температури. За допомогою желатинового розчину, що вийшов, можна приклеїти вирізані боковинки до стінок форми.
Охолоджений розчин збийте: суміш рідка, бризки неминучі, - тому й потрібна дуже велика каструля. Незабаром (приблизно через чотири хвилини) маса стане значно щільнішою, в ній з'являться тисячі повітряних бульбашок. Зробіть тест: наберіть трохи суміші у ложку. Якщо останні краплі вже не стікають, а сповзають, негайно зупиніть збивання. Інакше маса дуже сильно загусне і розподілити її формою буде складно.
Перелийте суміш у форму та відправте в холодильник на 4-6 годин. Потім покладіть суфле на обробну дошку, покриту кокосовою стружкою, і зніміть папір. Розріжте заготовку на чотири частини за довжиною, кожну з цих частин ще на дві частини за товщиною, а кожну тонку смужку - на шість шматочків. Вийде близько 50 часточок суфле.
Після кожного розрізу можна протирати ніж олією без запаху, а можна й обійтися без цієї процедури. Головне, зробивши розріз, відразу порозсувати суфле, аби не злиплося. Кожну заготовку з усіх боків обваляйте у кокосовій стружці. Вона не тільки надасть аромат, а й позбавить суфле склеювання.
Порада від Інформатора: обваляти суфле в цукрі не вийде - він танутиме. Зберігайте суфле під кришкою. Так воно "проживе" тиждень без втрати якості!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.