Офіс президента запропонував свій варіант економічного бронювання: яка офіційна зарплата дозволить оминути мобілізацію

Читать на русском

В Офісі президента ймовірно передумали й пропонують модель економічного бронювання від мобілізації у військо

Читать на русском
військові
Модель, яку пропонують в ОП, передбачає можливість уникнення мобілізації військовозобов'язаних, чиї зарплати перевищують 35 тис грн на місяць

В Офісі президента ймовірно передумали й пропонують модель економічного бронювання від мобілізації у військо

В Україні пропонують різні концепції економічного бронювання від мобілізації військовозобов'язаних працівників. Окрім законопроєкту №11332, в якому вірогідно йдеться про одну із версій економічного бронювання, ще одну ідею запропонували в Офісі президента України. Вона передбачає бронювання військовозобов'язаних, які заробляють від 35 гривень на місяць. 

Про це пише "Економічна правда". За даними видання, пропозицію ОП підтримує уряд.

Як повідомляє "ЕП", згідно з моделлю, яку запропонував заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма, особи, які отримують заробітну плату понад 35 тисяч гривень на місяць, і платять приблизно 14,5 тисяч гривень податків та зборів, матимуть можливість уникнути мобілізації військовозобов'язаних.

В цілому ж уряд та парламент розглядають різні альтернативні законопроєкти для реалізації урядової та змішаної моделей. Окрім описаної вище ідеї ОП, є такі:

  • Парламентська модель: Згідно з цією моделлю компанії можуть забронювати своїх військовозобов'язаних працівників, якщо вони сплачують щомісячний військовий збір у розмірі 20 тисяч гривень, плюс додатково 1,5%. Бронювання діятиме разом із бронюванням працівників критичних сфер, регульованих урядом. Підприємство може бронювати до 50% усіх своїх військовозобов'язаних працівників, але не повинно мати заборгованості з податків і зборів перед державою.
  • Змішана модель: Ця модель поєднує можливість бронювання як найманих працівників, так і фізичних осіб-підприємців (ФОПів). Зарплата працівників, які перевищує 35 тисяч гривень, або ФОПів може бути броньована за умови сплати 20 тисяч гривень військового збору.

Що цьому передувало

На початку червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 11308, що стосується економічного бронювання. Автором законопроєкту є нардеп від “Слуги народу” Георгій Мазурашу. Згідно з пропозиціями законопроєкту, однією з ключових умов економічного бронювання буде сплата податків. Ця сума не може бути меншою за встановлений розмір мінімальної заробітної плати на поточний місяць.

Крім того, у парламенті є ще один законопроєкт №11331 на відповідну тематику. Як він працюватиме, якщо ухвалять:

  • Кожен суб’єкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника, матиме можливість його забронювати.
  • Сплата підвищеного збору здійснюється самим бізнесом, а не працівником.
  • Суб’єкт господарювання сам визначає, хто для нього найбільш критичний і підтверджує це відповідними податками.

Бронювання поширюється на кожен суб’єкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю бронювання для представництв міжнародних компаній чи ФОПів. Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року.

Також 11 червня Верховна Рада зареєструвала новий законопроєкт №11332, який стосується змін до Податкового кодексу України щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов'язаних. Ймовірно, це стосується ще одного варіанту економічного бронювання. Проте текст документа наразі не доступний для публічного огляду.

Чи можуть у Раді ухвалити рішення про економічне бронювання від мобілізації

Питання щодо впровадження економічного бронювання від мобілізації в Україні залишається відкритим. У комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку думки розділені майже порівну. За словами члена цього комітету, народного депутата Муси Магомедова, є більше мінусів, ніж плюсів у впровадженні такого рішення.

З іншого боку, голова економічного комітету Дмитро Наталуха заперечує це, стверджуючи, що думки на користь економічного бронювання в останні часи переважають серед парламентарів.

"Якщо дати йому цю можливість, це допоможе і мобілізувати тил, і профінансувати фронт, і втримати стабільність у суспільстві", - розповідав Наталуха у коментарі "Інформатору".

ЗМІ повідомляли, що в Офісі президента відмовилися від економічного бронювання. Хоча це офіційно не підтверджено. Однак деякі джерела стверджують, що причиною може бути рішення підвищити податки. Проте деякі представники влади продовжують лобіювати цю ідею, тож вона все ще може бути реалізована. У фракції "Слуга народу" вважають, що якусь модель економічного бронювання таки запровадять.

Нагадаємо, українці звернулися до Володимира Зеленського з проханням запровадити економічне бронювання. Відповідну петицію зареєстрували 22 травня. Станом на 12 червня вона набрала понад 15 тисяч підписів. Для розгляду петиції президентом треба 25 000 голосів. Втім, збір триватимете ще 70 днів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.