У Раді з’явився ще один законопроєкт про економічне бронювання: в оборонному комітеті дали важливий коментар

Читать на русском

Що пропонується документом, наразі невідомо, але його вже передали на розгляд керівництву

Читать на русском
Економічне бронювання
У ВР зареєстрували вже другий законопроєкт про економічне бронювання. Колаж: Інформатор

Що пропонується документом, наразі невідомо, але його вже передали на розгляд керівництву

У Верховній Раді зареєстрували новий законопороєкт №11332 “про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних”. Найімовірніше, йдеться про ще одну версію економічного бронювання. Втім, тексту документу наразі не опубліковано.

Про це стало відомо з сайту Ради. Документ передали на розгляд керівництву.

Відомо, що це вже другий законопроєкт про економічне бронювання від мобілізації. Цього разу ініціаторами виступили низка депутатів, серед яких – голова економічного комітету Дмитро Наталуха, який розповідав Інформатору про важливість такої моделі як для економіки, так і для війська. 

Народний депутат Ярослав Железняк заявив, що це чергова версія проєкту закону по економічному бронювання. Втім, на його думку, це міг би зробити Кабмін зміною у власну постанову.

Чи запровадять економічне бронювання

Голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборонному Олександр Завітневич в інтерв’ю BBC заявив, що економічне бронювання точно запровадять. Однак невідомо, в якому саме вигляді. Він заявив, що думки у суспільстві розкололися, адже люди бояться розподілу “на бідних і багатих”.

“Якийсь баланс ми будемо шукати, тому що, ще раз повторюсь, фронту без тилу не буває, і тилу без фронту не буде. Без нашої економіки, без податків не буде, за що фінансувати фронт”, – наголосив Завітневич.

Економічне бронювання - що відомо

Наприкінці травня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 11308 – теж про економічне бронювання. Пропонується, щоб однією з ключових умов економічного бронювання була сплата податків. Її сума має бути не меншою за встановлений розмір мінімальної заробітної плати на поточний місяць.

Водночас документом передбачається автоматичне бронювання. Його автор пропонує зробити шляхом щомісячного інформування відповідних органів через засоби електронного зв’язку або іншим доступним способом.

Загалом відомо, що парламент розглядає два варіанти економічного бронювання. Перший передбачає, що розмір податків із зарплати військовозобовʼязаного має бути 35 тисяч гривень. Цієї суми, як зазначається, вистачить для утримання одного бійця. А другий варіант передбачає квоту на підприємство для військовозобовʼязаних. Однак, яку саме модель бронювання запровадять та чи буде такий варіант - невідомо також.

Наразі ж невідомо, чи запровадять цю модель остаточно. Глава комітету Ради з економічного розвитку Дмитро Наталуха у коментарі Інформатору заявив, що тривають жваві дискусії, а економічне бронювання необхідне для того, щоб забезпечити передбачуваність економіки.

Повідомлялося також, що в Офісі президента нібито відмовилися від такої ідеї через те, що вона не подобається Генштабу. Втім, офіційного підтвердження таким заявам немає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.