Мобілізація в Україні: хто і чому може втратити бронь за новим законопроєктом

Читать на русском

Громадяни втратять бронь, якщо її термін завершився, або підприємство закрилось

Читать на русском
Хто втратить бронь за новим законопроєктом про мобілізацію
Мобілізація в Україні

Громадяни втратять бронь, якщо її термін завершився, або підприємство закрилось

Початок 2024 року в Україні ознаменувався змінами у мобілізаційному законодавстві та військовій службі. В Україні у різних регіонах поступово посилюють мобілізацію і вже у січні бронь від призову втратять багато українців, які працювали на оборонних підприємствах чи установах. Також танкісти, артилеристи та розвідники взагалі можуть більше не отримати бронювання.

Про те, хто може втратити бронь від мобілізації, а кому її взагалі планують скасувати відповідно до нового законопроєкту про мобілізацію в Україні дізнавався OBOZ.UA. Загалом втрата броні стосуватиметься тих українців, які або працювали в органах державної влади, або на підприємствах Міноборони. 

Бронь від мобілізації: хто може втратити і чому

Бронь від мобілізації – це відстрочка від призову на військову службу. Її можуть отримати чоловіки, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури або на підприємствах оборонно-промислового комплексу.

Заброньовані працівники можуть розраховувати на відстрочку тривалістю шість місяців. Однак існує шість причин, за яких вони можуть її втратити:

  • Звільнення з роботи. Якщо військовозобов’язаний був звільнений з роботи, де йому було надано бронь, то він втрачає право на відстрочку.
  • Ліквідація установи. Якщо установа, де було надано бронь, припинила існування, то бронь також втрачається.
  • Зміна статусу установи. Якщо установа, де було надано бронь, перестала бути важливою для оборонної сфери або економіки, то бронь також втрачається.
  • Скасування мобілізаційного замовлення. Якщо за місцем роботи військовозобов’язаного було скасовано або вже виконано мобілізаційне замовлення, то бронь також втрачається.
  • Термін дії броні. Якщо термін дії броні завершився, то військовозобов’язаний підлягає призову на військову службу.

 Кому і чому бронь від мобілізації не дадуть

В Україні є категорії громадян, які не можуть отримати відстрочку від призову, навіть якщо працюють на важливих для держави підприємствах. Це ті, хто має дефіцитні військово-облікові спеціальності.

Дефіцитні військово-облікові спеціальності – це такі, фахівців з яких не вистачає для забезпечення бойової готовності Збройних сил України. Вони були визначені Генеральним штабом ЗСУ. До дефіцитних спеціальностей належать:

  • стрілки;
  • танкісти;
  • артилеристи;
  • розвідники;
  • військові, які займаються різними видами зв'язку;
  • фахівці з роботи з радіолокаційними комплексами;
  • ті, хто займався захистом інформації та кібербезпекою;
  • фахівці з протичовнової та протимінної оборони.

Ці спеціальності є критично важливими для ведення бойових дій. Вони забезпечують ефективність Збройних сил України та допомагають захищати Україну від російської агресії. Відтак, бронь цим категоріям громадян можуть не дати. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.