Уряд дозволив бронювання до 100% працівників в ОПК та енергетиці: подробиці рішення

Читать на русском

Уряд України прийняв рішення, яке дозволяє підприємствам оборонно-промислового комплексу та енергетики бронювати до 100% своїх працівників, термін бронювання збільшено до року

Читать на русском
Бронювання працівників ОПК та енергетики
Уряд оновив підходи до бронювання деяких працівників, процес буде здійснюватися в електронній формі

Уряд України прийняв рішення, яке дозволяє підприємствам оборонно-промислового комплексу та енергетики бронювати до 100% своїх працівників, термін бронювання збільшено до року

Кабмін оновив правила бронювання для підприємств, які працюють на оборону та в енергетиці. Тепер працівники з виготовлення зброї та ті, що задіяні у енергетичній сфері, можуть бронювати всіх своїх працівників на період дії контрактів. Крім того, термін бронювання для критично важливих підприємств збільшено до року, а процес бронювання буде здійснюватися в електронній формі.

Як повідомляє судово-юридична газета, Кабінет міністрів України ухвалив відповідне рішення 7 червня. Також було збільшено термін бронювання з 6 місяців до 12 місяців для критично важливих підприємств. До того ж дозволено бронювати військовозобов'язаних з дефіцитними спеціальностями. Згідно з інформацією, наданою Міністерством економіки, оновлені підходи до бронювання спрямовані на покращення умов для підприємств, що працюють на оборону та в енергетичному секторі.

Заступник Міністра економіки Ігор Фоменко зазначив, що були вдосконалені умови бронювання для компаній, які забезпечують потреби ЗСУ та відновлюють енергетичну інфраструктуру. Це дозволить їм бронювати 100% працівників, забезпечуючи стабільну роботу та ефективне виконання завдань. Ключові зміни наступні:

  • ОПК: підприємства, що виробляють озброєння для ЗСУ, можуть бронювати всіх працівників на час дії контрактів.
  • Енергетика: підприємства електроенергетичного, ядерного, вугільного та нафтогазового секторів можуть бронювати всіх працівників, зокрема тих, що займаються відновленням пошкоджених об'єктів.
  • Тривалість бронювання: термін збільшено до 12 місяців для критичних підприємств.
  • Дефіцитні спеціальності: дозволено бронювати військовозобов'язаних незалежно від віку, звання та наявності дефіцитних спеціальностей.
  • Електронне бронювання: запроваджується система електронного бронювання для спрощення процесу.

Зміни базуються на модернізованій постанові №76 від 27 січня 2023 року. Зокрема, вона передбачає: бронювання 100% працівників ОПК, що мають контракти для ЗСУ та інших військових формувань; бронювання 100% працівників підприємств енергетичного сектору; бронювання працівників, залучених до будівництва фортифікаційних споруд, на період дії відповідних договорів; можливість бронювання до 100% працівників поліції та ДСНС за наявності обґрунтування і окремого погодження Міністра оборони.

Які ще нововведення у бронюванні і спрощенні відстрочки

Раніше Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомляв про рішення бронювати 90% особового складу ДСНС та Нацполіції. На його думку, рішення щодо мобілізації у 10% співробітників не вплине на оперативність та ефективність роботи ДСНС. 

Раніше Інформатор писав про те, що частина співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) втратили бронь. Влада збиралась мобілізувати 50% рятувальників, однак це викликало обурення в українців. На сайті Кабміну навіть з'явилась петиція із закликом зберегти бронь для настільки важливої установи - і вона швидко набрала необхідну кількість голосів. Щодо поліції, то уряд планував залишити бронювання для 100% особового складу. Але врешті уряд початково ухвалив постанову про бронювання 50% поліцейських і рятувальників

Також нагадаємо, що військовозобов’язані українці, які постійно проживають за кордоном, зможуть ставати на військовий облік дистанційно. Окрім цього, Уряд виключив вимогу подання до ТЦК укладання лікарсько-консультативної комісії щодо необхідності постійного догляду для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.