Новий податок Гетманцева для таксистів і кур'єрів: як на нього відреагували у Uber та Uklon

Читать на русском

Деякі компанії вже навіть розпочали просвітницьку кампанію серед своїх користувачів

Читать на русском
Таксі, кур'єри, податки
Податки будуть виплачувати певні самозайняті особи, колаж "Інформатор"

Деякі компанії вже навіть розпочали просвітницьку кампанію серед своїх користувачів

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, який пропонує ввести спеціальний режим оподаткування доходів для однієї з категорій самозайнятих осіб. Згідно з чим, кур'єри, таксисти та робітники деяких інших сфер будуть платити 6% податку. Нововведення вже підтримали найбільші цифрові платформи, такі як Uklon та Uber.

Про це повідомляє видання "Українська правда". За їх даними, платник не подаватиме звіти і не сплачуватиме єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

"Законопроєкт допоміг би нам залучити більше водіїв, оскільки він усуває всі точки тертя при наданні послуг самозайнятими особами", - кажуть у компанії Uber.

Крім цього, деякі компанії вже розпочали просвітницьку кампанію серед своїх користувачів. Вони пояснюють переваги офіційного оформлення в межах запропонованого податкового режиму.

"Наша компанія концентрує свої зусилля на освітній роботі з нашими партнерами-водіями з приводу оподаткування, його переваг, процесу оформлення спецрежиму. Ми прагнемо надавати інформацію та підтримку нашим партнерам, щоб вони могли ухвалити усвідомлені рішення щодо свого податкового статусу. Загалом будемо діяти в межах правового поля", - пояснила директорка з юридичних питань Uklon Ольга Бірюк.

Чи підтримують ініціативу у владних колах

Своєю чергою, у владних колах ініціативу підтримують не всі, але під законопроєктом підписалися голови податкового комітету, комітету місцевого самоврядування, комітету з питань економічного розвитку, комітету з питань екологічної політики та комітету з питань соціальної політики.

Та водночас, ініціатива ще не знайшла підтримки в уряді, зокрема в Мінфіні. Без неї шанси ухвалити законопроєкт та погодити його з міжнародними партнерами, зокрема МВФ, мінімальні. Зазначається, що новою системою оподаткування зможуть скористатися мільйони українців, а депутати очікують отримати від нового податку 10 млрд грн на рік. 

Законопроєкт Гетманцева: що відомо

Одним з авторів законопроєкту №10166 "Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності" є голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Законопроєктом пропонують ввести спеціальний режим оподаткування доходів для однієї з категорій самозайнятих осіб. Це торкнеться 20 видів діяльності:

  1. Надання послуг із догляду за хворими, особами з інвалідністю, недієздатними або обмежено дієздатними особами, особами похилого віку;
  2. Таксі та інші послуги перевезення легковими автомобілями;
  3. Кур’єрська діяльність;
  4. Проведення ремонтних робіт об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;
  5. Надання послуг перекладу;
  6. Дресирування та догляд за домашніми тваринами;
  7. Діяльність з організації та проведення святкових заходів (тамада, ведучий);
  8. Діяльність у сфері охорони здоров'я людини, яка не потребує ліцензії (діяльність медсестер, фізіотерапевтів або іншого парамедичного персоналу у сфері оптометрії, гідротерапії, лікувального масажу, трудотерапії, логопедії, хіроподії, гомеопатії, мануальної терапії, голковколювання, діяльність психоаналітиків, психологів і психотерапевтів);
  9. Послуги з виконання фоторобіт;
  10. Послуги домашньої прислуги;
  11. Послуги з догляду за дитиною;
  12. Послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням житлових приміщень за індивідуальним замовленням фізичних осіб;
  13. Послуги з ремонту на дому одягу та побутових текстильних виробів;
  14. Послуги з ремонту на дому трикотажних виробів;
  15. Послуги з ремонту на дому шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;
  16. Послуги на дому з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури;
  17. Послуги на дому з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;
  18. Послуги на дому з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;
  19. Перукарські послуги на дому;
  20. Послуги на дому з манікюру та педикюру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.