Гетманцев і ко пропонують ввести новий податок для таксистів та фотографів: хто ще в списку та скільки вони будуть платити державі

Читать на русском

У Раді зареєстрували законопроєкт №10166, який має ввести нове оподаткування для самозайнятих осіб у 20 сферах діяльності, зокрема, для кур'єрів та таксистів

Читать на русском
Законопроєкт №10166
Спецрежим оподаткування доходів торкнеться понад 500 тисяч українців

У Раді зареєстрували законопроєкт №10166, який має ввести нове оподаткування для самозайнятих осіб у 20 сферах діяльності, зокрема, для кур'єрів та таксистів

В Україні пропонують ввести спеціальний режим оподаткування доходів для однієї з категорій самозайнятих осіб. Йдеться, зокрема, про кур'єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів та репетиторів. Нововведення торкнеться понад 500 тисяч українців у 20 сферах діяльності, їм прийдеться платити 6% податку.

Відповідний законопроєкт №10166 "Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності" вже зареєстрували у Верховній Раді. Одним із 18 авторів цього документу є голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

"Проєкт закону передбачає запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності. При цьому скористатися таким режимом зможуть фізичні особи, які не є самозайнятими і відповідають низці критеріїв (зокрема, щодо відсутності працівників, видів діяльності тощо)", - йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

Нардеп Ярослав Железняк, який є єдиним з авторів законопроєкту не від "Слуги народу", а від партії "Голос", пише, що документ спростить умови легалізації доходів для понад 500 тисяч самозайнятих осіб. Йдеться про 20 видів діяльності:

  1. надання послуг із догляду за хворими, особами з інвалідністю, недієздатними або обмежено дієздатними особами, особами похилого віку;
  2. таксі та інші послуги перевезення
    легковими автомобілями;
  3. кур’єрська діяльність;
  4. проведення ремонтних робіт об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;
  5. надання послуг перекладу;
  6. дресирування та догляд за домашніми тваринами;
  7. діяльність з організації та проведення святкових заходів (тамада, ведучий);
  8. діяльність у сфері охорони здоров'я людини, яка не потребує ліцензії (діяльність медсестер, фізіотерапевтів або іншого парамедичного персоналу у сфері оптометрії, гідротерапії, лікувального масажу, трудотерапії, логопедії, хіроподії, гомеопатії, мануальної терапії, голковколювання, діяльність психоаналітиків, психологів і психотерапевтів);
  9. послуги з виконання фоторобіт;
  10. послуги домашньої прислуги;
  11. послуги з догляду за дитиною;
  12. послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням житлових приміщень за індивідуальним замовленням фізичних осіб;
  13. послуги з ремонту на дому одягу та побутових текстильних виробів;
  14. послуги з ремонту на дому трикотажних виробів;
  15. послуги з ремонту на дому шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;
  16. послуги на дому з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури;
  17. послуги на дому з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;
  18. послуги на дому з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;
  19. перукарські послуги на дому;
  20. послуги на дому з манікюру та педикюру.

Железняк також додав, що законопроєкт №10166 дозволить визначити юридичну площину для діяльності онлайн-платформ відповідно до вимог Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією операторів цифрових платформ. Він пояснив, що це пов'язано із наміром гармонізації українського законодавства з Європейським Союзом.

"Законом буде створено прозоре й зрозуміле регулювання діяльності онлайн-платформ. Адже в одних тільки Uber, Bolt, Uklon, Glovo - понад 300 тисяч самозайнятих водіїв та кур'єрів. Цих платформ більше, їхня кількість зростає", - написав нардеп.

Переваги для держави та українців:

  • переваги для держави: додаткові надходження в бюджет, створення можливості просто сплачувати податки для понад 500 тисяч самозайнятих і зрозумілі умови діяльності "операторів цифрових платформ";
  • переваги для громадян: спрощення та автоматизація обліку, низький податок - 6% (для цієї категорії самозайнятих не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність)

"Звичайно це по бажанню. Хто захоче - залишається на звичній для себе системі, яка діє зараз. Саме завдяки платформам, які надаватимуть податковій дані про доходи таких самозайнятих осіб, буде вирішено одну з найболючіших проблем - облік готівкових надходжень. Це детінізація економіки та суттєвий крок вперед у діджиталізації податків", - підсумував Ярослав Железняк.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.