Стимулів це не створює: експерт розкритикував законопроєкт щодо спецрежиму оподаткування для кур’єрів, таксистів та фотографів
Новий податковий законопроект, що зареєструвала група депутатів на чолі з Гетманцевим, не створює стимулів для понад півмільйона осіб, які працюють кур'єрами, таксистами та фотографами. Експерт з економіки аудитор Михайло Крапивко назвав його черговим кроком популізму і пояснив чому він так вважає.
Нардепи в поясненні до законопроекту № 10166 серед його переваг називають спрощення та автоматизацію обліку, а також низький податок — 6%. А також те, що для цієї категорії самозайнятих не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність.
«Це неправильно, - вважає аудитор Михайло Крапивко. – По-перше, в країні є три форми оподаткування: загальна, спрощена, для самозайнятих. Наприклад, майстри з манікюру не підходять під самозайнятість, у них є дві основні форми. Нащо їм третя? По-друге, у людей виникне питання: а чому цим 20 категоріям спрощують, а іншим – ні? Робіть тоді для всіх однаково!», - зауважив Крапивко.
Крім того, він звернув увагу на те, що ті, хто хотів бути легалізованим – зареєструвалися у першій групі ФОП.
«Вони і так платять невеликий податок - 10 відсотків від мінімальної зарплати і звільнені від використання касових апаратів. А хто не хотів легалізувати свою підприємницьку діяльність при таких умовах, той не буде легалізуватися і потім. Тобто стимулів цей законопроект не створює», - вважає Михайло Крапивко.
Він заявив, що така ініціатива – черговий крок популізму.
В Україні пропонують ввести спеціальний режим оподаткування доходів для однієї з категорій самозайнятих осіб. Йдеться, зокрема, про кур'єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів та репетиторів. Нововведення торкнеться понад 500 тисяч українців у 20 сферах діяльності, їм прийдеться платити 6% податку.
Одним із 18 авторів цього документу є голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
Нардеп Ярослав Железняк, який є одним з авторів законопроєкту не від "Слуги народу", а від партії "Голос", пише, що документ спростить умови легалізації доходів для понад 500 тисяч самозайнятих осіб. Йдеться про 20 видів діяльності:
Железняк також додав, що законопроєкт №10166 дозволить визначити юридичну площину для діяльності онлайн-платформ відповідно до вимог Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією операторів цифрових платформ. Він пояснив, що це пов'язано із наміром гармонізації українського законодавства з Європейським союзом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.