Законопроект Гетманцева про таксистів - це популізм, позбавлений сенсу: аудитор Михайло Крапивко

Читать на русском

Стимулів це не створює: експерт розкритикував законопроєкт щодо спецрежиму оподаткування для кур’єрів, таксистів та фотографів

Читать на русском
Аудитор Михайло Крапивко, народний депутат Данило Гетманцев
Аудитор Михайло Крапивко, народний депутат Данило Гетманцев

Стимулів це не створює: експерт розкритикував законопроєкт щодо спецрежиму оподаткування для кур’єрів, таксистів та фотографів

Новий податковий законопроект, що зареєструвала група депутатів на чолі з Гетманцевим, не створює стимулів для понад півмільйона осіб, які працюють кур'єрами, таксистами та фотографами. Експерт з економіки аудитор Михайло Крапивко назвав його черговим кроком популізму і пояснив чому він так вважає.

Нардепи в поясненні до законопроекту № 10166 серед його переваг називають спрощення та автоматизацію обліку, а також низький податок — 6%. А також те, що для цієї категорії самозайнятих не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність.

«Це неправильно, - вважає аудитор Михайло Крапивко. – По-перше, в країні є три форми оподаткування: загальна, спрощена, для самозайнятих. Наприклад, майстри з манікюру не підходять під самозайнятість, у них є дві основні форми. Нащо їм третя? По-друге, у людей виникне питання: а чому цим 20 категоріям спрощують, а іншим – ні? Робіть тоді для всіх однаково!», - зауважив Крапивко.

Крім того, він звернув увагу на те, що ті, хто хотів бути легалізованим – зареєструвалися у першій групі ФОП.

«Вони і так платять невеликий податок - 10 відсотків від мінімальної зарплати і звільнені від використання касових апаратів. А хто не хотів легалізувати свою підприємницьку діяльність при таких умовах, той не буде легалізуватися і потім. Тобто стимулів цей законопроект не створює», - вважає Михайло Крапивко.

Він заявив, що така ініціатива – черговий крок популізму.

Що пропонують нардепи в новому законопроекті?

В Україні пропонують ввести спеціальний режим оподаткування доходів для однієї з категорій самозайнятих осіб. Йдеться, зокрема, про кур'єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів та репетиторів. Нововведення торкнеться понад 500 тисяч українців у 20 сферах діяльності, їм прийдеться платити 6% податку.

Одним із 18 авторів цього документу є голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Нардеп Ярослав Железняк, який є одним з авторів законопроєкту не від "Слуги народу", а від партії "Голос", пише, що документ спростить умови легалізації доходів для понад 500 тисяч самозайнятих осіб. Йдеться про 20 видів діяльності:

  1. Надання послуг із догляду за хворими, особами з інвалідністю, недієздатними або обмежено дієздатними особами, особами похилого віку;
  2. Таксі та інші послуги перевезення
    легковими автомобілями;
  3. Кур’єрська діяльність;
  4. Проведення ремонтних робіт об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;
  5. Надання послуг перекладу;
  6. Дресирування та догляд за домашніми тваринами;
  7. Діяльність з організації та проведення святкових заходів (тамада, ведучий);
  8. Діяльність у сфері охорони здоров'я людини, яка не потребує ліцензії (діяльність медсестер, фізіотерапевтів або іншого парамедичного персоналу у сфері оптометрії, гідротерапії, лікувального масажу, трудотерапії, логопедії, хіроподії, гомеопатії, мануальної терапії, голковколювання, діяльність психоаналітиків, психологів і психотерапевтів);
  9. Послуги з виконання фоторобіт;
  10. Послуги домашньої прислуги;
  11. Послуги з догляду за дитиною;
  12. Послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням житлових приміщень за індивідуальним замовленням фізичних осіб;
  13. Послуги з ремонту на дому одягу та побутових текстильних виробів;
  14. Послуги з ремонту на дому трикотажних виробів;
  15. Послуги з ремонту на дому шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;
  16. Послуги на дому з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури;
  17. Послуги на дому з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;
  18. Послуги на дому з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;
  19. Перукарські послуги на дому;
  20. Послуги на дому з манікюру та педикюру.

Железняк також додав, що законопроєкт №10166 дозволить визначити юридичну площину для діяльності онлайн-платформ відповідно до вимог Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією операторів цифрових платформ. Він пояснив, що це пов'язано із наміром гармонізації українського законодавства з Європейським союзом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Також читайте:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.