Скасування мораторію на проведення податкових перевірок: що треба знати про особливості законопроекту

Законопроект про відновлення податкових перевірок бізнесу роз'яснили в Мінфіні

Законопроект містить більш ліберальні положення по відношенню до платників податків
Законопроект містить більш ліберальні положення по відношенню до платників податків

Парламент підтримав у першому читанні скасування мораторію на проведення податкових перевірок бізнесу. В Мінфіні заявили, що законопроект містить більш ліберальні положення по відношенню до платників податків. Про що йдеться в законопроекті і на що слід звернути увагу українцям.

Міністерство фінансів України повідомило, що метою законопроекту є виконання Україною в повному обсязі зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року в частині обмеження дії мораторію на проведення податкових перевірок.

В повідомленні йдеться, що доопрацьований комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики спільно з Мінфіном та ДПС законопроект містить більш ліберальні положення по відношенню до платників податків.

«Він залишає ряд випадків, коли податкові перевірки не проводитимуться та встановлює певні особливості (до 2024 року) відбору платників податків для проведення планових перевірок», - зауважили в Мінфіні.

Зокрема з 01 листопада 2023 року, діятиме мораторій на:

  • проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп – до 1 серпня 2024 року;
  • проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крім певних виключень);
  • проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування чи об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій (крім певних виключень).

Водночас до плану-графіка проведення документальних планових перевірок у період з 1 листопада 2023 року по 31 грудня 2024 року можуть включатись:

  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
  • платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;
    нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва та/або відокремлені підрозділи, у т.ч. постійні представництва нерезидента, високого ступеня ризику;
  • інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають одному із визначених законом критеріїв.

Перевірки під час дії воєнного стану проводитимуться виключно за наявності безпечних умов для їх проведення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube